A Dark Room za darmo w App Store

Gra A Dark Room zadebiutowała w App Store w okolicach listopada i szybko zyskała sobie miano jednej z najciekawszych produkcji niezależnych tamtego roku. Teraz, z okazji nadchodzącej premiery prequela, jej cena została tymczasowo obniżona do zera.

Czym właściwie jest A Dark Room? Na to pytanie naprawdę trudno jest odpowiedzieć nie psując przy tym zabawy osobom, które zdecydują się na pobranie tej gry, gdyż duża część jej siły leży właśnie w elemencie zaskoczenia. Najłatwiej byłoby opisać ją jako grę tekstową, jednak takie uproszczenie jest dla tego tytułu dość krzywdzące. A Dark Room stanowi bowiem przedziwny miks gatunków, w którym znajdziemy między innymi elementy strategii, odrobinę przygodówki i szczyptę RPG. Wszystko to sklejono ze sobą zaskakująco wciągającą, choć skrajnie minimalistyczną i pełną niedopowiedzeń fabułą, w nietypowy sposób poruszającą dość poważne tematy i pozostawiającą szerokie pole do popisu dla naszej wyobraźni.

Gra A Dark Room dostępna jest do pobrania za darmo w internetowym sklepie App Store. W sieci dostępna jest również jej przeglądarkowa wersja, niestety znacznie uboższa od tej znanej z iOS.

[button link=”https://itunes.apple.com/pl/app/a-dark-room/id736683061?mt=8″ class=”zkazdej” id=”appstore” newtab=”on”][/button]