Xiaomi Redmi Note 2 hitem – fenomenalny wynik sprzedaży w pierwsze 12 godzin dostępności

800 tysięcy sztuk Redmi Note 2 sprzedanych w 12 godzin

Jeśli kiedykolwiek mieliście jakiekolwiek wątpliwości odnośnie fenomenu Xiaomi, ta informacja powinna tylko utwierdzić Was w przekonaniu, że jest to jeden z graczy na rynku, który szybko nie podda się w walce o jak największy kawałek tortu. Otóż najnowszy smartfon firmy, Xiaomi Redmi Note 2, został sprzedany w ilości 800 tysięcy sztuk w zaledwie 12 pierwszych godzin dostępności.

Redmi Note 2 został zaprezentowany w zeszłym tygodniu i zaraz później trafił do sprzedaży w Chinach. Na wielki sukces sprzedażowy nie musieliśmy długo czekać. Żeby było ciekawiej, te 800 tysięcy w 12 godzin uznane jest za rekord pod względem szybkości sprzedaży smartfonów na rynku chińskim. Tym samym widać dokładnie, że pozycja Xiaomi na rodzimym rynku jest już ugruntowana i spokojnie może na nim walczyć z Huawei o trzecią lokatę wśród producentów smartfonów. Ale i na świecie Xiaomi radzi sobie przecież coraz lepiej i stawia tu coraz odważniejsze kroki – póki co w takich krajach, jak Brazylia, Indie czy Filipiny.

Redmi Note 2 został wyposażony w 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli, ośmiordzeniowy procesor Mediatek Helio X10, 2GB RAM, 16GB pamięci wewnętrznej, dual SIM, aparat 13 Mpix, kamerkę 5 Mpix, akumulator o pojemności 3020 mAh, a całość pracuje pod kontrolą MIUI 7, bazującego na Androidzie Lollipop.

Przypomnę jeszcze tylko, że telefon został wyceniony na 125 dolarów w wersji podstawowej, w czym należy upatrywać jego sukcesu. Świetny stosunek parametrów technicznych do ceny i mamy przepis na sprzedażowy sukces.

źródło: GSMArena