8 rdzeni? To nic, MediaTek podobno pracuje nad 10- i 12-rdzeniowymi procesorami!

Liczy się jakość rdzeni, a nie ich ilość. Tak twierdził Qualcomm, gdy MediaTek pokazał 8-rdzeniowego układy, a jak dobrze wiemy potem również zaprezentował takie procesory. Po drugiej stronie mamy chociażby Intela, którego dwurdzeniowe konstrukcje są świetną alternatywą na rynku mobilnym. Jednak nie da się zaprzeczyć, że ilość teraz ma znaczenie i wie o tym najlepiej tajwańska firma, która prawdopodobnie przygotowuje nowe procesory.

Według przecieków MediaTek pracuje właśnie nad nowymi procesorami, które będą miały 10 oraz 12 rdzeni! Co więcej, możliwe, że zobaczymy je jeszcze w tym roku, co na pewno wywołałoby spore poruszenie na rynku mobilnym.

Na razie jednak nie wiadomo nic więcej o tych procesorach, ale możemy zakładać, że będą one przeznaczone dla bardzo mocnych smartfonów i tabletów. Oczywiście oprócz tego twórcy gier musieliby przystosować swoje produkcje do obsługi takiej ilości rdzeni. A Waszym zdaniem byłby to sensowny ruch czy może MediaTek chce po prostu być pierwszy, jeśli chodzi o liczby?