70% w 20 minut - tak szybko naładujemy smartfony już w tym roku - Tabletowo.pl
Ważne

70% w 20 minut – tak szybko naładujemy smartfony już w tym roku

Smartfony i tablety z roku na rok mają coraz mocniejsze procesory, więcej pamięci operacyjnej i ekrany o większej rozdzielczości. Największą bolączką nowoczesnego urządzenia jest jego czas pracy na baterii. Teoretycznie producenci podzespołów i urządzeń starają się, by wszystko było zoptymalizowane i pobierało mniej prądu, lecz sami wiemy jak to wygląda w rzeczywistości. Bateria, a dokładniej jej rozmiar, też musi być ograniczony, by dobrze komponował się z całością. Te ograniczenia powodują, że długość pracy urządzenia nie jest taka, jakbyśmy oczekiwali. Producenci sprzętu ratują się wprowadzeniem szybkiego ładowania, gdzie do pełnego naładowania smartfona wystarczy troszkę ponad godzina. Taką opcję oferuje wielu producentów sprzętu i procesorów, ale tak szybkiego, jak reklamuje MediaTek, jeszcze nie było.

Chiński producent procesorów, MediaTek, zaprezentował nowy standard szybkiego ładowania baterii, nazwany Pump Express 3.0. Zgodnie z zapewnieniami producenta, wystarczy 20 minut, by naładować baterię w 70%, a 5 minut ładowania pozwoli na cztery godziny rozmów w sieci 3G. Niestety, producent nie podaje rozmiaru ładowanej baterii.

Pump Express jest technologią, która jako pierwsza na świecie wykorzystuje port USB typu C do bezpośredniego ładowania baterii smartfona. Pomija ona układy ładowania wewnątrz urządzenia, co zapobiega przegrzewaniu. MediaTek zapewnia, że ich technologia jest bardzo bezpieczna i nie powinno mieć się obaw przy jej stosowaniu. W porównaniu do Pump Express 2.0, wersja 3.0 pozwala szybciej ładować baterię, a przy tym wydzielane jest mniej ciepła.

Pierwszymi procesorami, które będą wspierać tę technologię, będą nowe Helio P20, a to oznacza, że powinniśmy zobaczyć Pump Express 3.0 jeszcze w tym roku. Na koniec zapraszam jeszcze do obejrzenia filmu promującego nową technologię:

https://youtu.be/mfWrF2NdkKQ

Źródło: mediatek via androidheadlines

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona