70 milionów elementów wyświetlaczy OLED wyprodukują Samsung i inni na potrzeby iPhone’a 8

W przypadku, gdybyśmy potrzebowali kolejnego dowodu na to, że przynajmniej jedna z wersji iPhone’a 8 będzie miała ekran OLED, oto news: koreańskie media donoszą, że elastyczne płytki drukowane będące elementem zakrzywionych wyświetlaczy, wykonywanych przez Samsunga, trafią do smartfonów Apple w przyszłym roku.

Reklama

Koreańscy dostawcy części Interflex BH już szacują wielkość produkcji części do wyświetlaczy OLED. Samsung Electro-Mechanics ma do nich niebawem dołączyć. Wszystkie trzy firmy są dostawcami podzespołów dla Samsung Display, które zajmie się ich łączeniem w swoich fabrykach.

Elastyczne płytki drukowane są najprawdopodobniej elementami kontrolującymi pracę wyświetlaczy. Produkcja zakłada zapotrzebowanie na nie w liczbie 60-70 milionów, co może być właśnie tą partią części, które wejdą w skład ekranów iPhone’ów 8. Gotowe panele mają zejść z taśm fabryk wyświetlaczy OLED Samsunga, w Wietnamie. Pierwsze dostawy mają trafić do Apple w drugim kwartale 2017 roku.

Jak to mówią, nie ma dymu bez ognia. Biorąc pod uwagę wcześniejsze doniesienia o tym, że Samsung zajmie się dostarczaniem zagiętych ekranów OLED dla iPhone’ów, poszczególne elementy układanki zaczynają do siebie pasować. Tak duże zamówienia części mogą potwierdzać tezę, że takie ekrany zobaczymy w nadchodzącym iPhonie 8.

 

zdjęcie wyróżniające: iPhone 6, tutaj recenzja iPhone’a 6 Plus

źródło: The Investor przez PhoneArena