7 wskazówek, które uczynią użytkowanie Netflixa jeszcze przyjemniejszym

Netflix dla wielu użytkowników powoli staje się jedynym źródłem seriali i filmów. Widzę to po swoich znajomych, którzy zaraz po wysłuchanej rekomendacji kiwają głową z zainteresowaniem, po czym szybko je tracą, kiedy okazuje się, że nie mogą zobaczyć tego na swoim ulubionym portalu streamingowym. Poniższe wskazówki wskażą podobnym osobom sposób na odnalezienie wśród popularnych seriali perełek, zanim zrobią to media czy użytkownicy mediów społecznościowych.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak ogromną liczbę tytułów skrywa ta niepozorna strona główna. Duże prostokąty po otworzeniu przeglądarki zazwyczaj pokazują te same seriale, a zaraz obok naszej listy tytułów pojawia się kolejna, zachęcająca nas do obejrzenia czegoś ponownie. Tymczasem każdego dnia Netflix dodaje kilka kolejnych produkcji do swojej oferty, o których nikt wcześniej nie słyszał.

Brakuje jednak miejsca, które pozwoliłoby swobodnie przeglądać dostępne treści. Ale kilku wskazówkach postaram się Wam nie tylko ułatwić użytkowanie Netflixa, ale również nauczyć Was docierać do wcześniej nieznanych filmów za pomocą kilku prostych narzędzi.

Zobacz średnią ocenę z IMDB i Rotten Tomatoes obok tytułu

Prosta wtyczka do Google Chrome o nazwie NEnhancer znacznie ułatwia wieczorne poszukiwanie kolejnego serialu czy filmu. Nie ma się nad czym zastanawiać, kiedy rozważacie nadrobienie House of Cards albo Trzynastu powodów, które akurat polecił Wam znajomy. Jeżeli jednak obejrzeliście już wszystko, możecie potrzebować odpocząć od nowości i wejść odrobinę głębiej w kategorie Netflixa.

Zazwyczaj brakuje czasu, żeby na własnej skórze przekonywać się o jakości każdej produkcji, więc najłatwiej jest przeszukać portale z ocenami. NEnhancer ogranicza ten etap do minimum. Wystarczy wskazać kursorem ikonkę serialu. W lewym dolnym rogu pojawia się średnia ocena, która po najechaniu na nią myszką ujawnia również liczbę oddanych głosów. Proste w obsłudze i przejrzyste, a do tego intuicyjne.

Upewnij się, że oglądasz filmy w najlepszej możliwej jakości

Netflix od samej premiery miał pewien problem, wokół którego zbudowanych jest kilka kolejnych wskazówek. Ważne informacje i użyteczne funkcje są poukrywane głęboko w opcjach. Jedną z nich jest domyślne ustawienie jakości odtwarzania. Zależnie od tego, jaki plan subskrypcji wybraliście, dostępne są dla was różne możliwości.

Warto zerknąć pod ten link i upewnić się, że wykorzystujecie swojego Netflixa w pełni możliwości. Nawet jeżeli macie słabszy internet, czasami warto poczekać kilka minut, aby dać się ściągnąć kolejnemu odcinkowi i obejrzeć ulubiony serial w jakości Ultra HD.

Skonfiguruj swoje napisy

Większość z nas włącza napisy. Jedni wolą posiłkować się angielską wersją, kiedy w filmie padnie jakieś nieznane słowo, a drudzy czują się bardziej komfortowo, oglądając produkcje przetłumaczone na swój ojczysty język.

Kolejna ukryta tutaj opcja Netflixa pozwala zmienić wygląd napisów. Od samej czcionki, przez jej kolor i rozmiar, aż po cienie czy tła. Zależnie od warunków, w jakich oglądacie filmy, napisy mogą przeszkadzać albo być mniej widoczne. Wspomniana funkcja pozwala łatwo dostosować je do swoich wymagań.

Zasugeruj kolejne tytuły do oferty

Krótka i ciekawa możliwość będąca częścią Help Center na Netfliksie. Zakładka dostępna pod tym linkiem pozwala użytkownikom zasugerować filmy lub seriale, które chcieliby zobaczyć w ofercie. Trzy puste okienka zachęcają nas do wpisania tytułu, który ostatnio krążył nam po głowie.

Brakuje Wam jakiegoś klasyka, nie macie gdzie obejrzeć którejś z nowości? To jest miejsce, żeby dać o tym znać Netfliksowi. Niektóre z produkcji mogły sprzedać prawa do emisji stacjom telewizyjnym albo nie są dostępne akurat w naszym kraju. Warto jednak zrobić pierwszy krok i zaznaczyć, o co powinni walczyć.

W poszukiwaniu seriali i filmów – Reddit

Kolejnych kilka wskazówek będzie dotyczyć następnego zmartwienia, które w pewnym momencie nęka większość regularnych użytkowników Netflixa. Sense8 skończone, Breaking Bad zachwycało lata temu, a przez główną stronę przewijają się w kółko te same tytuły.

Z pomocą przychodzi wujek Reddit. Mówiąc konkretniej, powinien pomóc wam /r/NetflixBestOf. Codzienne pojawiają się tam posty i dyskusje o produkcjach dostępnych na Netfliksie. Niektórzy czegoś szukają i potrzebują pomocy, inni szukają opinii o rewelacji, którą niedawno znaleźli, a pozostali przeglądają wpisy w poszukiwaniu czegoś nowego do obejrzenia.

Nie potrzebujecie żadnego konta. Wystarczy wejść do konkretnego subreddita, a pojawią się przed wami setki wpisów dotyczących różnych produkcji. Pod uwagę musicie wziąć jedynie fakt, że niektóre rzeczy mogą nie być dostępne na polskim Netfliksie. Warto jednak przyjrzeć się sugestiom innych użytkowników, poczytać ich opinie i odnaleźć coś, co trafi w wasze gusta.

Wyszukiwarka FindFlix

To druga wtyczka do Google Chrome, którą powinien zainstalować każdy użytkownik Netflixa. FindFlix opiera swój system na niedawnym znalezisku, roznoszącym się echem po mediach. Tak, jak niektóre funkcje są ukryte głęboko w ustawieniach, tak kategorie widoczne po kliknięciu przycisku ‘Browse’ na górze strony to jedynie znikoma część tego, co Netflix ma do zaoferowania.

FindFlix pozwala przeglądać seriale i filmy po wszystkich możliwych kategoriach. Dramaty o sporcie, armii, polityce czy showbiznesie. Możemy wyszukiwać filmy po kraju ich pochodzenia, rodzaju humoru albo głównych bohaterach. Wtyczka pozwala zawęzić nasze oczekiwania do absolutnego maksimum.

Netfliksowa ruletka

Znajdzie się nawet jedno, zabawne rozwiązanie dla tych, którzy nie czują się na siłach, żeby przeszukiwać setki kategorii, czytać opisy, oglądać trailery i wybierać swojego następnego kandydata do oglądania. Netflix Roulette pozwala wam skorzystać z kilku prostych filtrów (gatunek, ocena, nazwisko aktora), a potem wybiera dla was losową produkcję z kategorii, które zaznaczyliście.

Netflix skrywa w sobie tysiące filmów i seriali. Kiedyś wszyscy narzekali, że nie ma co oglądać, a teraz zastanawiają się, kiedy znajdą czas na całą tę zawartość. Zabawa w ruletkę może poszerzyć odrobinę wasze horyzonty i podsunąć coś, o czym nigdy nie słyszeliście.

Dajcie koniecznie znać w komentarzach, co Wam udało się ciekawego odnaleźć po zastosowaniu moich wskazówek. Napiszcie też, co Wy oglądacie na Netflixie!