7-calowy Dell Looking Glass coraz bliżej (aktualizacja)

7-calowy Dell Looking Glass

Pod koniec kwietnia bieżącego roku (jeszcze wtedy nie było tabletowo, więc nie mogłam o tym pisać :p) pojawiły się pierwsze informacje na temat kolejnego tabletu firmy Dell – po smartfonowatym modelu Streak. Mowa oczywiście o Looking Glass, którego istnienie (choć niejednoznacznie) potwierdził dziś na konferencji Oracle w San Francisco jeden z przedstawicieli producenta. Wspomniał, że niebawem na rynku pojawi się 7-calowe urządzenie. Prawdopodobnie mowa tu właśnie o wyczekiwanym Looking Glass.

Specyfikacja Dell Looking Glass, oczywiście niepotwierdzona, zawiera między innymi dotykowy wyświetlacz o przekątnej 7-cali, wyświetlający obraz w rozdzielczości 800 x 480 pikseli, WiFi oraz dwurdzeniowy procesor nVidia Tegra 2.

Tablet będzie odtwarzał wideo w jakości Full HD (1080p) i pracował pod kontrolą Androida 2.1, jednak w miarę możliwości ma otrzymać aktualizację do wersji 2.2 Froyo lub nowszej (kto wie, może 3.0 Gingerbread).

Według kwietniowego przecieku, Dell Looking Glass ma się pojawić na rynku przed końcem 2010 roku. Co ciekawe, 10-calowa wersja ma mieć premierę na początku 2011 roku. Czy tak faktycznie będzie – przekonamy się już niebawem.

Aktualizacja (22.09, 21:21):

W sieci pojawiło się zdjęcie tabletu z konferencji. Jeśli się maksymalnie przybliży fotkę, można dostrzec, że tablet po prawej stronie ma trzy klawisze – dokładnie tak, jak ma to miejsce w Looking Glass. Wszystko więc wskazuje na to, że już wkrótce będzie miała miejsce premiera tego tabletu.

Źródło, fot.