6,8 mln urządzeń z Androidem i iOS aktywowanych w święta

aktywacje ios android święta

Badania przeprowadzane przed świętami jednoznacznie wskazywały na to, że najbardziej pożądanymi prezentami pod choinką są urządzenia elektroniczne. Według danych przedstawionych zaraz po Bożym Narodzeniu przez firmę Flurry, urządzenia z Androidem i iOS osiągnęły rekordową liczbę aktywacji jednego dnia właśnie w święta, dokładniej mówiąc, w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia (tj. 25.12.2011). W tym dniu aktywowano w sumie 6,8 mln urządzeń ze wspomnianymi systemami na pokładzie. Szkoda, że nie ujawniono jaki procent z tego sprzętu to tablety… Aczkolwiek można się domyślać, że całkiem spory.

Według firmy Flurry średnia liczba aktywowanych urządzeń w ciągu pozostałych grudniowych dni wyniosła 1,5 mln. Z tego 700 tysięcy to sprzęt z Androidem, co przed świętami potwierdził Andy Rubin. To z kolei wskazuje na to, że urządzeń z iOS aktywowano ok. 800 tysięcy dziennie. Do pierwszego dnia świąt – wtedy wszystko się zmieniło. Liczba aktywowanych urządzeń z iOS i Androidem wzrosła tego jednego dnia o 353%. Szkoda, że Flurry nie rozdzieliła tej liczby pomiędzy oba systemy i na poszczególne urządzenia, tj. smartfony i tablety.

Żeby było jeszcze ciekawiej, warto porównać tą liczbę do wyników sprzed roku – to dopiero pokazuje skalę, w jakiej zainteresowanie sprzętem z systemami operacyjnymi rośnie. Okazuje się bowiem, że w 2010 roku w pierwszy dzień świąt aktywowanych zostało jedyne (w porównaniu z tym rokiem) 2,8 mln urządzeń.

Warto jeszcze wspomnieć, że liczba pobranych aplikacji z obu marketów (Android Market i App Store) wzrosła o 125% w porównaniu ze średnią liczbą popieranych aplikacji w pozostałych dniach grudnia. W sumie ściągnięto ich aż 242 mln.

To co, może korzystając z okazji, pochwalicie się co ciekawego dostaliście pod choinkę?

aplikacje android i ios święta

źródło, źródło