6,9-calowy Xiaomi Mi Max 3 zostanie zaprezentowany już w czwartek. Przyjrzyjmy mu się z bliska 20

6,9-calowy Xiaomi Mi Max 3 zostanie zaprezentowany już w czwartek. Przyjrzyjmy mu się z bliska

Jedne informacje o smartfonach przed ich premierą mają charakter przecieków, a inne to po prostu zapowiedzi samego producenta. Poniższe zdjęcia modelu Mi Max 3 mają swoje źródło u samego współtwórcy firmy Xiaomi, Lei Juna, więc można je traktować jako pochodzące z pewnych rąk. Dzięki nim wiemy, czego się spodziewać po czwartkowej premierze.

Zgodnie z tym, co możemy zobaczyć na ukazanych grafikach, Xiaomi Mi Max 3 będzie miał metalową obudowę oraz ukrytą w korpusie linię anteny. Widać na nich też podwójny aparat umieszczony pionowo w lewym górnym rogu oraz skaner linii papilarnych pośrodku ułożony centralnie na pleckach urządzenia, w 3/4 jego wysokości. Całość wygląda jak większa wersja Mi 6X.

Co prawda Lei Jun nie podał dokładnych wymiarów nowego Mi Maxa, ale nie można spodziewać się po nim kompaktowej budowy w sytuacji, gdy ekran ma 6,9 cala. Szczęśliwie nie będzie on nazbyt szeroki, bo zastosowano w nim proporcje 18:9. Przy rozdzielczości 2160×1080 nie powinno być problemów z kiepską jakością obrazu, choć wyświetlana powierzchnia będzie spora.

Podobno rozmiary Mi Max 3 to: 176.15×87.4×7.99 mm; smartfon ma ważyć 221 g.

Ważnym elementem tego smartfona będzie bateria o pojemności 5500 mAh. Przypomnę tylko, że Mi Max 2 miał akumulator 5300 mAh.

Nowość Xiaomi nie będzie królem benchmarków, ale Snapdragon 636 w połączeniu z 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej spokojnie powinien dawać radę. Taka będzie najmocniejsza opcja – pozostałe to 3 GB/32 GB oraz 4 GB/ 64 GB. Aparat główny to zestaw matryc 12 Mpix i 5 Mpix o wielkości piksela 1,4 μm. Na dolnej krawędzi znajdziemy USB typu C.

Systemem zarządzającym phabletem Xiaomi byłby Android 8.1 z nakładką MIUI w wersji 9.6, pewnie szybko aktualizowaną do wersji 10.

6,9-calowy Xiaomi Mi Max 3 zostanie zaprezentowany już w czwartek. Przyjrzyjmy mu się z bliska 27

Ciekaw jestem, jak ten wielki smartfon Chińczyków zostanie przyjęty przez klientów. Znając aktualne trendy, raczej nie będą mieć nic przeciwko dużemu, 6,9-calowemu ekranowi. Dla wielu Mi Max 3 stanie się w gruncie rzeczy jedynym wyborem przy takiej przekątnej wyświetlacza. Oczywiście, o ile cena będzie stała na akceptowalnym poziomie.

6,9-calowy Xiaomi Mi Max 3 zostanie zaprezentowany już w czwartek. Przyjrzyjmy mu się z bliska 28

Premiera Xiaomi Mi Max 3 zaplanowana jest na 19 lipca.

źródło: GizChina, GSMarena