apple watch series 7

Wiemy, kiedy Apple Watch series 7 trafi do sprzedaży

W zeszłym miesiącu, podczas konferencji Apple, poznaliśmy nie tylko nową generację iPhone’ów 13, ale też iPady i zegarek Apple Watch series 7. Smartfony i tablety nie tylko są dostępne w sprzedaży, ale realizowane są już również ich zamówienia. Odmienna sytuacja ma miejsce ze smartwatchem – ten, według zapowiedzi producenta, ma być dostępny „jesienią”. Wiele wskazuje na to, że czas oczekiwania dobiegł końca – najnowsze informacje sugerują, że przedsprzedaż Apple Watch series 7 rozpocznie się już w przyszłym tygodniu.

Apple Watch series 7 nie przyniósł rewolucji

Co do tego, że smartwatch giganta z Cupertino jest bestsellerem w świecie wearables, nikogo nie trzeba przekonywać. Statystyki nie kłamią – Apple nie ma żadnej konkurencji. Nic w tym jednak dziwnego, w końcu to świetne urządzenie i w zasadzie „jedyny słuszny” wybór dla użytkowników iPhone’ów. W związku z tym należy przypuszczać, że Apple Watch series 7 również odniesie sprzedażowy sukces.

Najnowsze wcielenie zegarka miało przynieść wizualną rewolucję – większy ekran i płaskie krawędzie. Ze stylistyki zbliżonej do tej, jaką znajdziemy w nowych iPhone’ach czy iPadach, nic nie wyszło. Apple Watch series 7 otrzymał co prawda większy ekran, ale ma wciąż zaokrąglone boki. Stylistycznie to nadal dobrze rozpoznawalny smartwatch Apple.

Apple watch series 7 smartwatch render
(fot. Matt Talks Tech, AppleTrack)

Większe ekrany to zasługa nowych, większych rozmiarów zegarków. Podstawowy wariant ma 41 mm (wcześniej 40 mm), a model większy jest w rozmiarze 45 mm (wcześniej 44 mm). Zmiany te sprawiły, że w siódmej generacji smartwachy znajdziemy największe do tej pory wyświetlacze wraz z najmniejszymi otaczającymi je ramkami. To w opinii wielu jednak dość małe zmiany – liczono na rewolucję wzornictwa.

Niezależnie od tego, że nie doszło tutaj do znaczących zmian, to nowy Apple Watch series 7 i tak stanie się hitem sprzedaży. Od chwili prezentacji klienci pozostawali jednak w niewiedzy, kiedy to będą mogli nabyć nowy smartwatch. Wygląda na to, że czas oczekiwania dobiegł końca.

apple watch series 7
(źródło: Apple)

Apple Watch series 7 w przedsprzedaży już w przyszłym tygodniu

AppleTrack dotarł do korespondencji działu obsługi klienta Hermes – marki produkującej eksluzywne akcesoria dla urządzeń Apple. Z wiadomości wynika, że nowy Apple Watch series 7 będzie dostępny w przedsprzedaży od 8 października.

apple watch series 7
(źródło: AppleTrack)

Informacje są zgodne z tymi, do których z kolei dotarł FronPageTech. Według nich, najnowszy inteligentny zegarek giganta z Cupertino ma być dostępny do kupienia już w przyszłym tygodniu, a dostawy mają rozpocząć się w połowie października.

Wygląda więc na to, że wszyscy zainteresowani już za niespełna tydzień będą mogli złożyć swoje zamówienia na najnowszy model. Wraz z pierwszymi dostawami okaże się jednak czy obietnice Apple zostaną spełnione, a najnowszy smartwatch faktycznie okaże się najlepszym modelem firmy. Jedyne co wiemy, to że cena zaczyna się od 399 dolarów.

Resztę specyfikacji poznamy dopiero w chwili debiutu – być może stanie się to już 8. października.