Wanted: Dead logo

Nowa gra twórców Ninja Gaiden zapowiedziana. Mamy pierwszy teaser Wanted: Dead

Podczas Tokyo Game Show 2021 zapowiedziano kolejną grę twórców takich franczyz, jak Ninja Gaiden czy Dead or Alive. Najnowsze dzieło wydawcy 110 Industries i studia Soleil będzie nosić tytuł: Wanted: Dead, a jego premiera zapowiedziana jest na 2022 rok.

Mieczem i spluwą

W grze wcielimy się w porucznik Hannę Stone, przywódcę tzw. „Zombie Squad”. Scenerią jej działań będzie futurystyczny Hong-Kong. Metody działania pani porucznik mają wykraczać poza zwyczajowe uprawnienia policji. Podczas rozgrywki, gracze będą mogli wybrać czy rozprawiać się z napotkanymi przeciwnikami przy użyciu walki w zwarciu, czy może jednak warto postawić na broń palną.

W Wanted: Dead ma pojawić się „mechanika odcinania kończyn która zmienia wzorce ataków wroga”. Jak pokazuje poniższy teaser, niezależnie od naszego wyboru, walka będzie naprawdę widowiskowa:

Wanted: Dead – teaser

Prawdziwa policyjna robota

Twórcy jako inspiracje wymieniają takie tytuły, jak Bayonetta czy Devil May Cry. Zapowiadają także, że w grze pojawią się elementy prawdziwej policyjnej roboty. Gracze będą musieli wcielić się w rolę detektywa i dogłębnie analizować dowody.

Najważniejsi członkowie zespołów odpowiedzialnych za serie Ninja Gaiden i Dead or Alive pracować będą również nad Wanted: Dead. Reżyserką zajmie się Hiroaki Matsui, producentem został Yoshifuru Okamoto, a stanowisko głównego designera otrzymał Natsuki Tsurugai.

Gra ma zadebiutować na Playstation 5, Xbox Series X i PC. Nie wiem jak u was, ale mi ta hardrockowa muzyczka w teaserze absolutnie wyłącza zdrowy rozsądek. Jestem do kitu w takie gry, ale i tak mam ogromną ochotę pomachać mieczem w Wanted: Dead.