Sony rozszerza swoją ofertę słuchawek bezprzewodowych. Oto WF-C500 oraz WH-XB910N

Wkrótce do sprzedaży trafią dwa nowe modele słuchawek bezprzewodowych Sony. Są to douszne WF-C500 oraz nauszne WH-XB910N. Oba modele zostały wyposażone w kilka ciekawych funkcji, które doceni każdy fan muzyki.

Sony WF-C500 – kolorowe i kompaktowe słuchawki dla aktywnych i nie tylko

Prawdziwie bezprzewodowe słuchawki Sony WF-C500 mają zaoferować świetną jakość muzyki. Wszystko dzięki systemowi Digital Sound Enhancement Engine, poprawiającemu brzmienie piosenek. Producent zadbał również o rozbudowany korektor w dedykowanej aplikacji. Dzięki niemu, każdy słuchacz jest w stanie dostosować każde brzmienie pod swój gust.

Pomimo niewielkich rozmiarów, słuchawki są w stanie zapewnić nawet 10 godzin odtwarzania na jednym ładowaniu. Czas ten można wydłużyć do 20 godzin, dzięki poręcznemu etui z funkcją szybkiego ładowania. Słuchawki pozostawione w nim na 10 minut będą w stanie zaoferować kolejną godzinę słuchania muzyki.

Sony WF-C500
fot. Katarzyna Pura

Sony zadbało o komfort słuchania muzyki bez konieczności poprawiania słuchawek. Powierzchnia WF-C500 została zaprojektowana na nowo, dzięki czemu mają się lepiej trzymać w uchu. W połączeniu z normą IPX4, zapewniającą odporność na zachlapanie, świetnie sprawdzą się podczas biegania – nie jest im straszny pot.

Słuchawki wyposażono w przyciski służące do sterowania odtwarzaniem i głośnością. Dzięki nim można także wywołać Asystenta Google lub Siri w celu wysłania wiadomości lub wykonania połączenia bez chwytania po smartfon.

Sony WF-C500
fot. Sony

Sony WF-C500 dostępne będą w czterech wersjach kolorystycznych – czarnej, białej, miętowej oraz koralowej. Trafią do sprzedaży w październiku 2021 r.

Nie mogę doczekać się ujawnienia ich polskiej ceny – ich plastikowe wykonanie i różne, młodzieżowe wręcz wersje kolorystyczne sugerują, że będą pozycjonowane dużo niżej niż popularne tysiączki – oby tylko Sony nie przesadziło z tą ceną. Trzymam kciuki!

Sony WH-XB910N – nauszny kompan każdej podróży

Kolejnym modelem, który zasili ofertę Sony, jest WH-XB910N. Są to bezprzewodowe słuchawki nauszne, które – według zapewnień producenta – oferują świetny dźwięk zarówno, jeśli chodzi o mocne basy, jak i czysty wokal.

Zastosowane technologie Extra Bass oraz Digital Sound Enhancement Engine zadbają o dobrą jakość muzyki, zaś system Precise Voice Pickup, poprawiający dźwięk zbierany przez mikrofony, zagwarantuje bezproblemowe rozmowy z wykorzystaniem WH-XB910N.

Sony WF-C500 / Sony WH-XB910N
fot. Katarzyna Pura

Słuchawki zaoferują także adaptacyjny system tłumienia hałasów otoczenia, dzięki któremu korzystanie z nich ma być komfortowe niezależnie od miejsca, w jakim znajduje się słuchacz. Funkcja Adaptive Sound Control jest w stanie rozpoznawać często odwiedzane miejsca i dopasowywać poziom tłumienia hałasów do aktualnych potrzeb użytkownika.

WH-XB910N są wyposażone w panel dotykowy, umożliwiający sterowanie odtwarzaniem, połączeniami oraz tłumieniem dźwięków otoczenia. Możliwe jest również wydawanie komend Asystentowi Google lub Alexie.

Wbudowany akumulator ma zapewnić do 30 godzin odtwarzania muzyki. Gdyby jednak zabrakło energii, zaledwie 10-minutowe ładowanie ma pozwolić na dodatkowe 4,5 godziny słuchania. Dzięki takiemu czasowi pracy na baterii, świetnie nadadzą się w podróży, oferując muzykę podczas wielogodzinnej drogi.

Sony WH-XB910N pojawią się na rynku w październiku 2021 roku i będą dostępne w czarnej oraz niebieskiej wersji kolorystycznej.