Samsung Galaxy S21 5G
(fot. Andrzej Libiszewski, Tabletowo.pl)

Samsung Galaxy S22 ze Snapdragonem przyłapany w Geekbench

Spekulacje na temat specyfikacji technicznej przyszłorocznej serii smartfonów Samsung Galaxy S22 trwają właściwie od momentu, kiedy na rynku pojawił się obecny model. Jeden z rezultatów zapisanych w benchmarku Geekbench rzucił więcej światła na to, co znajdzie się wewnątrz nadchodzącej Galaktyki.

To nie ten model interesuje nas najbardziej

Wydajność Galaxy S22 elektryzuje miłośników nowych technologii, przede wszystkim, z jednego powodu. Na jego pokładzie ma znaleźć się wyjątkowo mocy układ SoC – Samsung Exynos 2200, w którym wykorzystano GPU autorstwa AMD. Niestety, jeszcze nie mamy dobrych wieści. Smartfon, który został dostrzeżony to, najprawdopodobniej, podstawowa wersja Samsunga Galaxy S22, przeznaczona na rynek amerykański. Świadczy o tym litera U w nazwie modelu – SM-S901U.

W przypadku Galaxy S22, podobnie jak w poprzednich modelach, na rynek amerykański trafi wersja wyposażona w układ SoC autorstwa Qualcommu. Będzie to, najprawdopodobniej, Snapdragon 895.

Samsung Galaxy S22 bez flagowego Snapdragona?

Amerykańska wersja Galaxy S22, dostrzeżona w benchmarku Geekbench, wyposażona została w 8 GB RAM i pracuje pod kontrolą systemu Android 12. Nie jest jednak do końca jasne, jaki konkretnie układ SoC kryje się pod nazwą Taro. Wiemy jedynie, że wykorzystuje GPU Adreno 730.

Samsung Galaxy S22 (USA) w benchmarku Geekbench fot. via 91mobiles.com
Samsung Galaxy S22 (USA) w benchmarku Geekbench fot. via 91mobiles.com

Istnieje spore prawdopodobieństwo, że w 2022 roku ujrzymy dwa układy SoC Qualcommu dedykowane flagowcom. Poza Snapdragonem 895, rzekomo obecnym w opisywanym Samsungu, pojawi się również Snapdragon 898, którego w serwisie Geekbench można było dostrzec w jednym ze smartfonów produkcji vivo (V2102A).

Równie prawdopodobnym jest jednak to, że jest to jeden i ten sam układ SoC, tyle że pracujący z zupełnie innymi parametrami.

Najnowszy, topowy układ Qualcomma, zgodnie z przewidywaniami, wyprodukowany zostanie w procesie technologicznym 4 nm, w fabrykach Samsunga.

Powyższe doniesienia zdają się potwierdzać, że w przypadku Samsunga Galaxy S22, znów będziemy mieli do czynienia z dwoma wersjami, z zupełnie innym układem SoC, a nam, Europejczykom, przypadnie w udziale wariant z Exynosem. Na pierwsze testy wydajności smartfonów z tym układem, zapewne jeszcze chwilę poczekamy.