5,7-calowy iPhone zadebiutuje w tym roku? - Tabletowo.pl

5,7-calowy iPhone zadebiutuje w tym roku?

Jeszcze kilka lat temu nie do pomyślenia było, że Apple może stworzyć w ciągu roku więcej niż jeden smartfon czy tablet. Cykl wydawniczy koncernu z Cupertino był jasny: jeden iPhone na rok, kolejna generacja po 12 miesiącach od premiery poprzedniej. Ostatnio polityka Apple uległa zmianie, czego dowodem niech będzie choćby premiera dwóch smartfonów w zeszłym roku (iPhone 5S i iPhone 5C) czy dwóch tabletów (iPad mini z retiną i iPad Air). Z najnowszych informacji wynika, że w najbliższym czasie Apple może zaprezentować dwa smartfony z wyświetlaczami o różnej przekątnej.

Źródła zbliżone do Foxconn sugerują, że w tym roku mają zadebiutować dwa smartfony Apple. Pierwszy, bardziej nas interesujący ze względu na tabletofonową wielkość ekranu, ma mieć przekątną 5,7″ (taką samą, jak Samsung Galaxy Note 3). Drugi ma być o cal mniejszy – jego matryca ma mieć przekątną 4,7″. Warto zauważyć, że aktualne smartfony Apple (zarówno 5S, jak i 5C) mają 4″. Ciekawe zatem czy Apple postanowi zrezygnować z takiej wielkości ekranu na rzecz sporo większego (bo jednak 0,7″ robi różnicę), czy ostatecznie w tym roku przedstawi trzy smartfony (to by było ciekawe zagranie, ale zupełnie nie w stylu Apple).

Co ważne i ciekawe, nie są to pierwsze spekulacje, jakie na temat większych smartfonów Apple dotychczas pojawiły się w sieci. Według wcześniejszych plotek urządzenia te miałyby mieć przekątne: 4,7″ i 5,5″.

Nie wiem jak Wy, ale ja jestem bardzo ciekawa, co ciekawego na ten rok szykuje nam Apple.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona