Zadebiutowały Creative Aurvana Trio LS – stworzone, by nic nie trzeszczało

Marka Creative już od paru dobrych lat kojarzy nam się przede wszystkim ze sprzętem audio, który nierzadko zasługuje na uwagę. Bywa naprawdę ciekawie, jak w przypadku Creative Aurvana Trio LS – niedrogich dokanałówek z przetwornikami wykonanymi z LSR.

Dosyć rzadko piszemy już o słuchawkach przewodowych, przede wszystkim za sprawą tego, że coraz więcej producentów smartfonów niejako przymusza nas do wykorzystywania w tym celu technologii Bluetooth. Niewątpliwie są jednak tacy, którzy nadal wolą podłączać swoje dokanałówki do 3,5-milimetrowego gniazda jack. Creative Aurvana Trio LS to propozycja w sam raz dla nich.

Creative Aurvana Trio LS – stworzone, by nic nie trzeszczało

Na samym początku trzeba wyraźnie odnotować, że Creative Aurvana Trio LS nie mają nic wspólnego z legendarnymi Creative Aurvana Live! – oczywiście poza nazwą, bo w tym przypadku mówimy o konstrukcji dokanałowej. Warto przy okazji wspomnieć o cenie – opisywany model został wyceniony na 189 złotych.

Cecha charakterystyczna Creative Aurvana Trio LS została zawarta już w nazwie. Producent próbuje skusić konsumentów tym, że przetworniki zostały wykonane z LSR – płynnej gumy silikonowej czy też – mówiąc zgrabniej – Liquid Silicone Rubber. Technologia ta ma umożliwić wysterowanie lepsze niż w przypadku standardowego klejenia przetworników i niższego współczynnika THD (Total Harmonic Distortion – współczynnik zawartości harmonicznych). W największym uproszczeniu chodzi po prostu o eliminowanie zakłóceń.

Chyba każdy zna to uczucie, kiedy słuchawkowy kabel ocierający się o kurtkę czy bluzę, skutkuje nieprzyjemnym trzeszczeniem w uszach, prawda? Producent chwali się również, że specjalnie zaprojektował przewody tak, aby nie przenosiły drgań na obudowę słuchawek. Creative Aurvana Trio LS za sprawą specjalnego, ząbkowanego przewodu mają tego problemu nie sprawiać.

Warto jeszcze napomknąć, że słuchawki wyposażone są w pilot do sterowania wraz z mikrofonem – w zasadzie mówimy więc o zestawie słuchawkowym, a kopułki wyposażono w magnesy, umożliwiające „łapanie” ze sobą słuchawek po wyjęciu ich z uszu. Ostatnim już aspektem, na który warto zwrócić uwagę jest certyfikacja Super X-Fi.

Poniżej zamieszczamy specyfikację techniczną Creative Aurvana Trio LS. Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta, a ja jeszcze tylko przypomnę, że ten moedl został wyceniony na 189 złotych.

Creative Aurvana Trio LS – specyfikacja techniczna

  • przetworniki: 9,3 mm przetwornik typu LSR
  • impedancja: 32 Ohm
  • czułośc: 110 dBA przy 1 mW
  • pasmo przenoszenia: 20 – 20000 Hz
  • mikrofon: wielokierunkowy, MEMS, 100 – 10000 Hz, zcułość -42 dBV/Pa (1 kHz)
  • wtyczka: czteropolowy jack „L”, 3,5 mm, CTIA
  • długość przewodu: 1,155 m
  • waga: 18,6 g