smartfon Samsung Galaxy S21 FE 5G smartphone
Samsung Galaxy S21 FE (źródło: @OnLeaks)

Blisko, coraz bliżej. Samsung Galaxy S21 FE może zadebiutować początkiem września

Ostatnia prezentacja Samsung Unpacked, bez dwóch zdań, była jedną z najlepszych, pod względem atrakcyjności zaprezentowanych urządzeń, w ciągu ostatnich lat. Niezadowoleni pozostali właściwie jedynie ci, którzy czekali na debiut znacznie tańszego smartfona od zaprezentowanych w sierpniu – Galaxy S21 FE. Coraz więcej wskazuje jednak na to, że okres oczekiwania wkrótce się zakończy.

Sklepy przygotowują się na debiut Samsunga Galaxy S21 FE

Pierwszą pogłoską, potwierdzającą rychłą prezentację Samsunga Galaxy S21 FE, jest zdjęcie, jakie w serwisie Twitter opublikował Max Weinbach. Widzimy na nim sklepową półkę, przygotowaną do eksponowania na niej właśnie tego smartfona. Fotografia rzekomo pochodzi z jednego ze sklepów koreańskiej marki. Jeżeli tylko jest autentyczna, istotnie możemy być pewni, że prezentacja nowego smartfona zorganizowana zostanie lada dzień.

Najbardziej prawdopodobny termin – początek września

Z innych przecieków z Twittera możemy poznać najbardziej prawdopodobną datę prezentacji Galaxy S21 FE. O ile autorzy przecieków (pochodzących rzekomo od wysokich rangą pracowników Samsunga) nie mylą się, smartfon zadebiutuje już 8 września. Informacja ta krąży po Twitterze już od 16 sierpnia:

Od innego użytkownika dowiadujemy się, że jest to termin potwierdzony przez przedstawiciela marki:

Prawdopodobieństwo, że to właśnie 8 września Samsung Galaxy S21 FE ujrzy światło dzienne, znacząco wzrosło.

Samsung Galaxy S21 FE – co już wiemy?

Jako że do premiery nowego smartfona Samsunga, zgodnie z pogłoskami, pozostało bardzo niewiele czasu, nie dziwi, że poznaliśmy już właściwie wszystkie, kluczowe parametry tego smartfona. Samsung Galaxy S21 FE ma zostać wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 6,4 cala i częstotliwości odświeżania 120 Hz, procesor Qualcomm Snapdragon 888 ze wsparciem dla 5G, baterię o pojemności 4370 mAh i potrójny moduł aparatu (32 Mpix – główny, 12 Mpix – ultraszerokokątny, 8 Mpix – teleobiektyw).

smartfon Samsung Galaxy S21 FE 5G smartphone
Samsung Galaxy S21 FE (źródło: @OnLeaks)

O ile przypuszczenia potwierdzą się, Galaxy S21 FE będzie, w momencie premiery, tańszy od swojego poprzednika – Galaxy S20 FE. Jeżeli istotnie tak będzie, nic nie stoi na przeszkodzie, by stał się jednym z największych, sprzedażowych hitów 2021 roku.