(fot. Max Pixel)

Zostałeś wylogowany z WhatsAppa? Spokojnie, to (raczej) nie hakerzy

Żadna awaria aplikacji wykorzystywanych przez nas każdego dnia, nie jest po naszej myśli. Niezależnie od tego, czy chodzi o Facebooka, Messengera, Instagrama czy jakikolwiek inny program, bez którego nie możemy się obejść, zawsze jest to równie irytujące. Tym razem możemy spotkać się z problemem w WhatsAppie.

Reklama

Błąd WhatsAppa, który może zestresować

Komunikat z WhatsAppa (fot. WABetaIno)

Na ekranie naszego smartfona możemy zobaczyć komunikat w rodzaju:

Twój numer telefonu nie jest już zarejestrowany w WhatsApp na tym telefonie. Może to być spowodowane zarejestrowaniem go na innym telefonie. Jeśli tego nie zrobiłeś, zweryfikuj swój numer telefonu, aby ponownie zalogować się na swoje konto

Tego typu notyfikacja może wyglądać dość podejrzanie, ale nie od razu musi oznaczać, że ktoś próbuje włamać się na nasze konto WhatsApp. Próba zalogowania się na ten sam numer telefonu z poziomu dwóch różnych urządzeń, rzeczywiście skutkuje tego typu powiadomieniem. Nie musi też chodzić o to, że nasz smartfon został zaatakowany przez jakiś złośliwy wirus, co byłoby pewnie jeszcze mniej prawdopodobne. Tym razem nie ma się czego obawiać.

Wychodzi na to, że aktualna wersja WhatsAppa zawiera błąd, który powoduje wyrzucanie użytkownika z aplikacji i wylogowanie go. Można więc bez strachu o swoje dane ponownie zalogować się na swoje konto i zapomnieć o sprawie. Jeśli problem będzie się powtarzał, trzeba będzie wykazać się cierpliwością i poczekać na odpowiednią aktualizację aplikacji.

Na iOS nic się nie dzieje

Jak na razie, o dziwnej przypadłości WhatsAppa monitują tylko użytkownicy programu w wersji na Androida. Błąd nie jest zgłaszany przez korzystających z iPhone’ów, więc jest spora szansa, że użytkowników iOS usterka w ogóle nie będzie dotyczyć. Najpewniej wkrótce do sklepu Google Play zawita odpowiednia poprawka, która naprawi błąd i przywróci spokój tym użytkownikom, którzy byli zaskoczeni dziwnym komunikatem.