Paczkomat InPost
Paczkomat InPost (fot. kurjerzy.pl)

Prace serwisowe w paczkomatach InPost już dziś wieczorem. Klientów czekają niewielkie utrudnienia

Planujesz dziś wieczorem nadać albo odebrać paczkę z paczkomatu? W związku z prowadzonymi pracami serwisowymi, możesz natrafić na utrudnienia.

Reklama

Paczkomaty – planowane prace serwisowe

Zgodnie z komunikatem, opublikowanym w mediach społecznościowych firmy InPost, na niedzielę, 25 lipca 2021 roku, zaplanowano prace serwisowe, które skutkować będą utrudnieniami w funkcjonowaniu paczkomatów. Utrudnienia potrwają od godziny 18:00 w dniu 25 lipca do 3:00 w dniu 26 lipca.

Można odebrać paczkę, ale nie zdalnie

Mimo prowadzonych prac, odbieranie paczek będzie możliwe. Nie będzie jednak działało zdalne otwieranie skrytek przy pomocy aplikacji mobilnej. By odebrać paczkę w czasie prac serwisowych, należy posłużyć się kodem QR albo kodem odbioru otrzymanym w wiadomości SMS.

Z nadaniem paczki trzeba się pospieszyć. Albo poczekać

Choć odbieranie paczek będzie możliwe, podczas utrudnień nie będzie można ani umieścić paczki w paczkomacie, ani utworzyć nowej. Planujący nadania w dniu dzisiejszym powinni albo pospieszyć się i zrobić to przed godziną 18:00, albo poczekać do jutra.

Termin odbioru będzie przedłużony

W związku z utrudnieniami po stronie InPost, przedłużeniu o czas prac serwisowych ulegają terminy odbioru paczek, ważność etykiet, kodów nadania oraz kodów zwrotu.

InPost deklaruje, że prace skończą się już o godzinie 3:00, dlatego przerwa nie powinna stanowić dla nikogo większych utrudnień.