Paczkomat InPost
Paczkomat InPost (fot. kurjerzy.pl)

Prace serwisowe w paczkomatach InPost już dziś wieczorem. Klientów czekają niewielkie utrudnienia

Planujesz dziś wieczorem nadać albo odebrać paczkę z paczkomatu? W związku z prowadzonymi pracami serwisowymi, możesz natrafić na utrudnienia.

Paczkomaty – planowane prace serwisowe

Zgodnie z komunikatem, opublikowanym w mediach społecznościowych firmy InPost, na niedzielę, 25 lipca 2021 roku, zaplanowano prace serwisowe, które skutkować będą utrudnieniami w funkcjonowaniu paczkomatów. Utrudnienia potrwają od godziny 18:00 w dniu 25 lipca do 3:00 w dniu 26 lipca.

Reklama

Można odebrać paczkę, ale nie zdalnie

Mimo prowadzonych prac, odbieranie paczek będzie możliwe. Nie będzie jednak działało zdalne otwieranie skrytek przy pomocy aplikacji mobilnej. By odebrać paczkę w czasie prac serwisowych, należy posłużyć się kodem QR albo kodem odbioru otrzymanym w wiadomości SMS.

Z nadaniem paczki trzeba się pospieszyć. Albo poczekać

Choć odbieranie paczek będzie możliwe, podczas utrudnień nie będzie można ani umieścić paczki w paczkomacie, ani utworzyć nowej. Planujący nadania w dniu dzisiejszym powinni albo pospieszyć się i zrobić to przed godziną 18:00, albo poczekać do jutra.

Termin odbioru będzie przedłużony

W związku z utrudnieniami po stronie InPost, przedłużeniu o czas prac serwisowych ulegają terminy odbioru paczek, ważność etykiet, kodów nadania oraz kodów zwrotu.

InPost deklaruje, że prace skończą się już o godzinie 3:00, dlatego przerwa nie powinna stanowić dla nikogo większych utrudnień.