50 nowych firm będzie tworzyć tablety i smartfony z systemami Microsoftu | Tabletowo.pl

50 nowych firm będzie tworzyć tablety i smartfony z systemami Microsoftu

Dołącz do dyskusji 0

Microsoft już jakiś czas temu uwolnił od opłat licencyjnych urządzenia mniejsze niż 9 cali. Był to świetny ruch, który w dłuższej perspektywie pozwoli nawiązać walkę z Androidem i budżetowymi produktami pracującymi na systemie Google. Wszystko wskazuje na to, że powoli to następuje, ponieważ Terry Myerson z Microsoftu powiedział o 50 nowych producentach tworzących urządzenia z tymi systemami.

Jeśli uważnie śledzicie nasze wpisy, to na pewno poznaliście już wiele firm, głównie z Chin, które produkują tanie tablety lub phablety z Windows 8 oraz Windows Phone 8. Oczywiście jest wśród nich również kilka większych producentów, ale siłą napędową systemów Microsoftu mogą okazać się orientalne firmy. Szczególnie, że nic się nie ma zmienić w kwestii licencji na małe urządzenia.

blu-win-hd

Do USA wchodzą smartfony firmy Blu, a jednym z nich jest BLU Win HD. Został on wyposażony w 5-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, 4-rdzeniowego Snapdragona 200, 1 GB pamięci operacyjnej RAM. Poza tym znajdziemy w nim także 8 GB pamięci wbudowanej, slot na kartę MicroSD, 8-megapikselowy aparat główny (2 Mpix na przednim panelu), baterię o pojemności 2200 mAh oraz funkcję dual SIM. Jego cena to 179 dolarów.

Takimi właśnie urządzeniami Microsoft może skutecznie odebrać trochę rynku Google i Androidowi. Nie są one najmocniejsze, ale zapewnią dobrą wydajność i świetną cenę.

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona