50 miliardów aplikacji pobranych z App Store – to już fakt

50 miliardów aplikacji pobranych z AppStore - to już fakt

Reklama

Ledwie na konferencji Google I/O koncern z Mountain View pochwalił się, że z Google Play pobrano 48 miliardów programów, a już otrzymujemy wieści z „obozu wroga”. Dwanaście dni – właśnie tyle czasu potrzebowali użytkownicy mobilnego sprzętu Apple, by pobrać z App Store ok. 790 milionów aplikacji. A oznacza to tylko jedno: przekroczony został próg 50 miliardów pobranych aplikacji ze sklepu z programami na iOS.

Zgodnie z zapowiedziami, osoba, która pobrała 50-miliardową aplikację, otrzyma bon od Apple o wartości 10 tysięcy dolarów – do wykorzystania w App Store. Kolejne pięćdziesiąt osób dostanie bony o wartości 500 dolarów. Nazwiska wszystkich osób zostaną podane do wiadomości wkrótce.

Tymczasem, jak słusznie zauważa Engadget, warto zwrócić uwagę na niesamowicie szybko rosnącą liczbę pobieranych aplikacji z App Store. Z 40 miliardów do 45 miliardów ich liczba wzrosła od stycznia do kwietnia, czyli w czasie około czternastu tygodni, a na osiągnięcie progu 50 miliardów nie musieliśmy czekać dłużej niż cztery (!) tygodnie.

źródło