5 września zobaczymy 7-calowy tablet Xiaomi Zimi | Tabletowo.pl

5 września zobaczymy 7-calowy tablet Xiaomi Zimi

Dołącz do dyskusji 0

Chińska firma Xiaomi rozesłała zaproszenia na premierę swojego najnowszego produktu: 7-calowego tabletu Zimi. Z najnowszych doniesień wynika, że urządzenie będzie mogło pochwalić się ekranem o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli (FHD), czterordzeniowym procesorem Nvidia Tegra 3 lub 4, 1GB RAM oraz aparat fotograficzny 13 Mpix. Specyfikacja jest atrakcyjna, lecz pewnym zawodem można nazwać małą ilość pamięci operacyjnej. W ciągu ostatnich kilku miesięcy miano standardu uzyskały 2GB RAM, natomiast 1GB kojarzony jest ze sprzętem budżetowym. Czy właśnie do tej kategorii będzie zaliczał się Xiami Zimi? Przekonamy się już 5 września, albowiem ta data widnieje na zaproszeniach.

Czterordzeniowy procesor i ekran o wysokiej rozdzielczości nie będą jedynymi atutami tabletu. Xiaomi jest firmą stojącą za opartym na Androidzie systemem operacyjnym MIUI, który wyróżnia się niezwykle przyjemnym dla oka interfejsem. 7-calowy Zimi najprawdopodobniej będzie pracował pod jego kontrolą, co uczyni go pierwszą „dachówką” z MIUI na świecie. Najnowsza, piąta już odsłona systemu jest jeszcze lepsza od poprzednich; po zainstalowaniu jej na swoim telefonie byłem oczarowany płynnością i dbałością, z jaką wykonano interfejs wszystkich aplikacji. Więcej informacji o MIUI znajdziecie na jego oficjalnej stronie internetowej.

Xiaomi tworzy telefony komórkowe sprzedawane „po kosztach”. Margines zarobku jest niewielki, ponieważ firma stawia na ilość (co na rynku tak dużym jak chiński jest dobrą strategią). Produkowane przez nią urządzenia należą do jednych z najlepszych i najbardziej lubianych na świecie. Podczas gdy specyfikacja flagowców stoi na równi z możliwościami najnowszych słuchawek Samsunga lub Apple, ich ceny są o połowę niższe. Tablet Zimi może być pierwszym krokiem ku międzynarodowej ekspansji Xiaomi. Zaledwie kilka dni temu chiński koncern przejął Hugo Barrę, do niedawna piastującego stanowisko wiceprezesa odpowiedzialnego za rozwój systemu Android w Google. Jego wstąpienie w szeregi pracowników Xiaomi wywołało spore zamieszanie i podniosło zainteresowanie produktami Xiaomi. 7-calowy Zimi zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie i bardzo chętnie zobaczyłbym go w polskich sklepach.

via Tablet-News

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona