5-calowy LG G3 S z ciekawym rozwiązaniem dual SIM

Znany z przecieków @evleaks kolejny raz uraczył nas nowością. Tym razem dotyczy urządzenia od LG, a dokładnie modelu G3 S. Nazwa brzmi znajomo? Dla stałych czytelników Tabletowo.pl powinna, gdyż wielokrotnie pisaliśmy o LG G3. Czy jednak wersja S będzie podobna do swojego starszego brata?

lg-g3-sNie. A przynajmniej nie do tego. Mniejszy, 5-calowy ekran, wyświetli obraz o rozdzielczości zaledwie 1280 x 720 pikseli (720p), a nie 2560 x 1440, jak to ma miejsce we flagowym modelu LG. We wnętrzu najprawdopodobniej odnajdziemy 4-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 400, 2 GB pamięci RAM, 16 GB pojemności użytkowej i akumulator 2,400 mAh. Domyślnie instalowanym systemem powinien być Android 4.4 (KitKat). Urządzenie ma mieć zatem praktycznie identyczną specyfikację co LG G3 mini.

Najciekawszą jednak informacją z przecieku jest nowy, nietypowy dla systemu Android, czwarty przycisk na obudowie. Pojawił się on obok standardowych opcji: powrotu, ekranu głównego oraz menu. Ma on posłużyć do szybkiego przełączania się między dwoma kartami SIM, które mogą zostać umieszczone w urządzeniu dzięki funkcji dual SIM. Rozwiązanie ciekawe, jednak jak się sprawdzi w praktyce?

O tym niestety – jak zazwyczaj to bywa – zapewne nie dowiemy się z pierwszej ręki, jako iż istnieje bardzo mała szansa na pojawienie się LG G3 S na polskim rynku. Patrząc na prawdopodobną specyfikację oraz wspomnianą nowość – będziecie żałować, jeżeli urządzenie nie zawita w naszych sklepach?