44 procent smartfonów aktywowanych w trakcie świąt to iPhone'y. Samsung na drugim miejscu - Tabletowo.pl

44 procent smartfonów aktywowanych w trakcie świąt to iPhone’y. Samsung na drugim miejscu

Według raportu Flurry Analytics, 44% smartfonów aktywowanych podczas okresu świątecznego miało logo nadgryzionego jabłka na pleckach. Samsung zajął drugie miejsce, gdyż 21% aktywowanych urządzeń było jego produkcji.

Jeśli można mówić o jakiejkolwiek walce, to ta toczyła się tylko pomiędzy Apple Samsungiem. Następne miejsca w aktywowanych urządzeniach to Huawei LG, z wynikami odpowiednio: 3% i 2 %. Flurry podkreśla, że to dość niezwykłe, ponieważ żaden z tych dwóch producentów nie pojawia się nawet na liście 35 najczęściej aktywowanych modeli smartfonów. Badania były prowadzone przez cały tydzień, począwszy od 19 po 25 grudnia.

Tabletowo.pl 44 procent smartfonów aktywowanych w trakcie świąt to iPhone'y. Samsung na drugim miejscu Apple Ciekawostki Raporty/Statystyki Samsung Smartfony Tablety

W tygodniu poprzedzającym święta Bożego Narodzenia, phablety stanowiły 37% aktywacji wszystkich smartfonów. Mając na myśli phablety, Flurry założyło, że phablet to urządzenie z ekranem o przekątnej od 5 do 6,9 cala. W ubiegłym roku wskaźnik ten wynosił 27%, a w 2013 jedynie 4%. Oczywiście cały czas mówimy o analogicznych okresach świątecznych. Z wykresów można też odczytać, że spadło zainteresowanie tabletami: w tym roku stanowiły one 9% aktywowanych urządzeń, podczas gdy jeszcze w 2013 roku było to 17%.

Tabletowo.pl 44 procent smartfonów aktywowanych w trakcie świąt to iPhone'y. Samsung na drugim miejscu Apple Ciekawostki Raporty/Statystyki Samsung Smartfony Tablety

Flurry przeanalizowało też częstotliwość uruchamiania aplikacji w dzień Bożego Narodzenia. Okazało się, że korzystano z nich dwa razy częściej niż w jakikolwiek inny dzień grudnia. To akurat niespecjalnie dziwi, biorąc pod uwagę, że dla zdecydowanej większości był to czas odpoczynku, relaksu i przeglądania memów.

źródło: Flurry Analytics przez PhoneArena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona