4 polskie gry w finale europejskiej edycji konkursu Google Play Indie Games Showcase

Być może dawno nie wkręciliście się mocniej w jakąś grę mobilną, co może być zrozumiałe – większość tytułów po dłuższym czasie potrafi skutecznie od siebie odrzucić lub po prostu wynudzić. Bywa jednak, że w sklepie Google Play trafiamy na prawdziwe perełki. Takie właśnie zakwalifikowały się do konkursu Google Play dla niezależnych twórców gier Indie Games Showcase. Już wkrótce poznamy jego zwycięzców. Wśród 20 finalistów znalazło się aż 4 deweloperów z Polski.

Czołówka niezależnych twórców gier na Androida została wybrana spośród zgłoszeń z 20 europejskich krajów. Konkurencja była duża, więc tym bardziej cieszy, że aż cztery propozycje są dziełem deweloperów z Polski. O główne nagrody zawalczą twórcy gier #DRIVEHexologicLucid Dream Adventure i Golf Peaks.

Gala finałowa europejskiej edycji konkursu Indie Games Showcase odbędzie się w Saatchi Gallery w Londynie. Tam produkcje niezależnych deweloperów zostaną zaprezentowane publiczności, która wybierze 5 najlepszych kandydatów. Kolejnych 5 wybierze komisja Google, po czym tak zebrana dziesiątka produkcji przejdzie do następnego etapu finału. Wtedy profesjonalne jury wyłoni 3 zwycięzców. Laureaci otrzymają nagrody m.in. wyeksponowanie gry w sklepie Google Play, indywidualne konsultacje biznesowe z ekspertami Google czy aż 100 000 euro do wykorzystania na płatną kampanię od agencji marketingu Yellowhead.

Celem konkursu Indie Games Showcase jest promowanie wartościowych gier niezależnych i wsparcie ich twórców w prowadzeniu biznesu.

Sam właśnie pobieram  #DRIVELucid Dream Adventure – chętnie sprawdzę, czy nadają się na wygranych tego konkursu. Za wszystkich twórców, których produkcje zakwalifikowały się do finału, trzymamy kciuki i życzymy powodzenia podczas gali, która odbędzie się w najbliższy wtorek 25 czerwca!

źródło: Google (1), (2)