3D wkracza na rynek tabletów, Aigo i Brando pionierami (wideo)

Podczas targów IFA 2011 w Berlinie mieliśmy do czynienia z technologią 3D i odnieśliśmy wrażenie, że nawet jej najnowszej generacji daleko jest do ideału. Mimo to, trójwymiarowych efektów doświadczyć można w bardzo szerokiej gamie produktów: od telewizorów, przez telefony komórkowe, po konsole do gier. Wkrótce do grona urządzeń mogących się pochwalić możliwościami 3D dołączą tablety internetowe, a pionierami w tej dziedzinie okazali się chińscy twórcy elektroniki Aigo i Brando.

Aigo i Brando nie są pierwszymi producentami, którzy zdecydowali się nadać swoim tabletom trzeciego wymiaru. Wcześniej swoich sił próbował koreański gigant LG Electronics, lecz jego Swift Tab nie odniósł zamierzonego sukcesu. Ponieważ urządzenia zaprezentowane przez Aigo i Brando są znacznie bardziej atrakcyjne cenowo, może je spotkać zupełnie inny los.

Tablet zaprezentowany przez Aigo pracuje pod kontrolą najnowszej wersji systemu Android 4.0 Ice Cream Sandwich i oferuje ekran o wysokiej rozdzielczości, którego efekta trójwymiarowymi można cieszyć się bez specjalnych okularów i wyłączyć w razie potrzeby. Pełna specyfikacja produktu nie została ujawniona, podobnie jak cena, lecz spodziewamy się, że, jak na chiński tablet przystało, będzie atrakcyjna. Na rynku światowym pojawi się w lutym bieżącego roku.

Wyprodukowany przez Brando GADMEI T863-3D Tablet kryje znacznie mniej sekretów. Oprócz 8-calowego ekranu 3D, który nie wymaga okularów, wyposażono go w system operacyjny Android 2.3 Gingerbread, wyjście HDMI, czytnik kart pamięci microSD, kamerę internetową oraz 512MB pamięci operacyjnej, które powinna zapewnić zadowalająco płynną pracę. Najlepsze pozostawiliśmy na koniec – za mogący pochwalić się ekranem 3D i standardową specyfikacją tabletu ze średniej półki Brando GADMEI T863-3D Tablet przyjdzie zapłacić jedyne $199.

Domyślamy się, że zbliżające się wielkimi krokami targi CES 2012 w Las Vegas przyniosą premierę wielu tabletów z 3D. Jak sądzicie, czy ta technologia jest gotowa, aby znaleźć się w urządzeniach codziennego użytku?

via Engadget