31 maja zobaczymy nie tylko nowego Xiaomi Mi 8, ale także MIUI 10 18

31 maja zobaczymy nie tylko nowego Xiaomi Mi 8, ale także MIUI 10

Wczoraj Xiaomi ogłosiło, że następny flagowy smartfon tej firmy zostanie zaprezentowany 31 maja w Chinach. Dziś producent przekazał inną ważną informację: tego dnia odbędzie się również premiera MIUI 10 – długo oczekiwanej, kolejnej wersji nakładki systemowej. Xiaomi twierdzi, że będzie szybka jak błyskawica i wniesie kilka nowych funkcji.

Xiaomi rozpoczęło prace nad MIUI 10 na początku tego roku, a w zeszłym miesiącu przestał rozwijać MIUI 9, aby skupić się na stabilności i optymalizacji kolejnej wersji nakładki systemowej.

Przekazano również, że aktualizacje do MIUI 9.6 powinny zostać wznowione po lipcu 2018 roku – dotyczy to urządzeń takich jak Redmi Note 2, Redmi 3, Redmi Note 3 (na MediaTeku) i Mi Pad 2, które nie są kompatybilne z aktualizacją do MIUI 10.

31 maja zobaczymy nie tylko nowego Xiaomi Mi 8, ale także MIUI 10 19

MIUI 10 ma skupić się na poprawie komfortu użytkowania dzięki algorytmom sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Brzmi to jak kolejny „chłyt martetindody” oparty na modnych w tym sezonie frazach reklamowych, choć nie wiadomo, jak zadziała to w praktyce – Xiaomi może równie dobrze pozytywnie zaskoczyć.

Oczekuje się, że wersja Global nowego oprogramowania chińskiego producenta będzie bardziej przypominać wersję przeznaczoną na rynek indyjski niż chiński, tak jak było to w przypadku MIUI 9.

31 maja zobaczymy nie tylko nowego Xiaomi Mi 8, ale także MIUI 10 20

Nowa nakładka systemowa Xiaomi trafi rzecz jasna w pierwszej kolejności do Chin, w czerwcu. Dystrybucja edycji globalnej ROM-u planuje się na przełom lipca i sierpnia. MIUI 10 otrzyma większość urządzeń, które działają na MIUI 9, z wyjątkiem tych wymienionych powyżej. Przynajmniej częściową listę nadających się do aktualizacji smartfonów powinniśmy poznać jeszcze przed konferencją Xiaomi.

 

źródło: Weibo przez fonearena