31 maja zobaczymy nie tylko nowego Xiaomi Mi 8, ale także MIUI 10

Wczoraj Xiaomi ogłosiło, że następny flagowy smartfon tej firmy zostanie zaprezentowany 31 maja w Chinach. Dziś producent przekazał inną ważną informację: tego dnia odbędzie się również premiera MIUI 10 – długo oczekiwanej, kolejnej wersji nakładki systemowej. Xiaomi twierdzi, że będzie szybka jak błyskawica i wniesie kilka nowych funkcji.

Xiaomi rozpoczęło prace nad MIUI 10 na początku tego roku, a w zeszłym miesiącu przestał rozwijać MIUI 9, aby skupić się na stabilności i optymalizacji kolejnej wersji nakładki systemowej.

Przekazano również, że aktualizacje do MIUI 9.6 powinny zostać wznowione po lipcu 2018 roku – dotyczy to urządzeń takich jak Redmi Note 2, Redmi 3, Redmi Note 3 (na MediaTeku) i Mi Pad 2, które nie są kompatybilne z aktualizacją do MIUI 10.

MIUI 10 ma skupić się na poprawie komfortu użytkowania dzięki algorytmom sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Brzmi to jak kolejny „chłyt martetindody” oparty na modnych w tym sezonie frazach reklamowych, choć nie wiadomo, jak zadziała to w praktyce – Xiaomi może równie dobrze pozytywnie zaskoczyć.

Oczekuje się, że wersja Global nowego oprogramowania chińskiego producenta będzie bardziej przypominać wersję przeznaczoną na rynek indyjski niż chiński, tak jak było to w przypadku MIUI 9.

Nowa nakładka systemowa Xiaomi trafi rzecz jasna w pierwszej kolejności do Chin, w czerwcu. Dystrybucja edycji globalnej ROM-u planuje się na przełom lipca i sierpnia. MIUI 10 otrzyma większość urządzeń, które działają na MIUI 9, z wyjątkiem tych wymienionych powyżej. Przynajmniej częściową listę nadających się do aktualizacji smartfonów powinniśmy poznać jeszcze przed konferencją Xiaomi.

 

źródło: Weibo przez fonearena