2K Games zapowiada XCOM: Enemy Unknown na iPada

XCOM: Enemy Unknown na iPada

2K Games ogłosiło, że tego lata będzie miała miejsce premiera gry XCOM: Enemy Unknown na iPada. Ma to być dokładne przeniesienie pecetowej/konsolowej gry z 2012 roku na tablety – a nie uproszczona wersja. Dużą niewiadomą jest cena (wersja pecetowa kosztuje obecnie od 69 złotych według Ceneo za klucz do Steam, w dniu premiery było to 159 złotych) i rozmiar gry (20GB w wersji na PC).

Redaktorzy z IGN mieli już możliwość zobaczyć grę w akcji. Według nich usunięte zostały tylko niektóre efekty graficzne, jak cienie i ogień z lufy strzelających karabinów. Aktualnie nie wiadomo co jeszcze zostanie zmienione, aby zmniejszyć rozmiar produkcji, co niewątpliwie będzie musiało mieć miejsce, bowiem jest to jedno z głównych wyzwań, przed którymi stanęli deweloperzy z 2K Games.

Według wspomnianej redakcji, nie ma żadnych widocznych różnic w grze – tekstury sprawiają wrażenie, że pozostały w niezmienionej rozdzielczości. Została za to dodana obsługa gestów i przerobiony został interfejs, aby dostosować go do ekranu dotykowego. Więcej wiadomości o XCOM: Enemy Unknown na iPada ujawnionych zostanie bliżej premiery.

Jak do tej pory nie ma żadnych informacji o ewentualnej wersji na Androida.

źródło