2K Games zapowiada Bioshock na iPada

Pierwsza część serii Bioshock pojawiła się na rynku ledwie siedem lat temu, jednak zdążyła już sobie zyskać wśród fanów status dzieła kultowego.  Już niedługo ten nietuzinkowy FPS trafi również na urządzenia z systemem iOS.

Reklama

Mimo iż wspomniana produkcja wygląda na pierwszy rzut oka jak kolejna typowa „strzelanka”, w której liczy się głównie refleks i umiejętność szybkiego pociągania za wirtualny spust, to jednak uznanie ze strony graczy zyskała ona z zupełnie innych powodów. Bioshock oferował bowiem zaskakująco dojrzałą i wciągającą fabułę, wyróżniającą się znacznie na tle konkurencyjnych produkcji. Większość graczy ucieszy więc z pewnością fakt, iż nie licząc oczywistych zmian w interfejsie użytkownika i kilku uproszczeń w grafice, tabletowa wersja gry będzie wierną kopią oryginału. Co więcej, w zestawie z grą znajdziemy również cyfrową wersję artbook’a dołączanego do specjalnego wydania wersji konsolowej.

Niestety, cena ani dokładna data premiery nie są jeszcze znane (chociaż plotka głosi, iż może to być siódma rocznica wydania oryginału, która wypada na 21 sierpnia). Wiadomo za to, że gra trafi do sprzedaży jako tytuł typu premium, całkowicie wolny od mikropłatności. Twórcy nie przewidują na razie wersji dla urządzeń z systemem Android.