29 października poznamy mniejszy i tańszy smartfon od OnePlus

OnePlus One był jednym z bardziej pożądanych smartfonów ubiegłego roku – nie tylko przez kontrowersyjny system zaproszeń, ale również stosunek parametrów do ceny. W przypadku OnePlus Two odnoszę wrażenie, że zainteresowanie nim jest mniejsze – mniej się o nim pisze w mediach technologicznych, dużo mniej rozmawia branżowo choćby na Twitterze. Wkrótce jednak o OnePlus znów będzie głośno.

Reklama

OnePlus rozesłał zaproszenia na konferencje prasowe, które odbędą się w Indiach i Wielkiej Brytanii. Wynika z nich jednoznacznie, że premiera OnePlus X (znany również jako OnePlus Mini) będzie miała miejsce już 29 października.

Na temat samego urządzenia już wielokrotnie pisaliśmy, więc mniej więcej wiemy, czego możemy się po nim spodziewać. OnePlus X ma być pierwszym mniejszym smartfonem firmy, dzięki czemu może skraść serca użytkowników, którzy dotychczas nie brali pod uwagę kupna One lub Two ze względu na spore wymiary. X ma zostać wyposażony w 5-calowy wyświetlacz, którego rozdzielczość wyniesie 1920 x 1080 pikseli.

Reklama

Smartfon ma działać dzięki połączeniu procesora Mediatek Helio X10 (MT6795) z 2/3GB RAM (choć mówi się też o wersji ze Snapdragonem 801) i Androidem w wersji 6.0 Marshmallow. Z kolei wśród pozostałych parametrów powinnimy znaleźć aparat 13 Mpix oraz akumulator o pojemności 2450 mAh.

Cena OnePlus X ma się zamknąć w 250 dolarach.

źródło: PocketNow, GizChina