25 miliardów aplikacji pobranych z AppStore - to już fakt (update) - Tabletowo.pl

25 miliardów aplikacji pobranych z AppStore – to już fakt (update)

Tabletowo.pl 25 miliardów aplikacji pobranych z AppStore - to już fakt (update) Aplikacje Apple Nowości

W lipcu 2008 roku firma Apple uruchomiła sklep z aplikacjami na platformę iOS – początkowo jedynie z 500 programami, jednak baza szybko rosła. Trudno było wtedy przewidzieć, że ledwie po prawie czterech latach istnienia AppStore, kiedy to jest dostępnych dla użytkowników ponad 500 tysięcy aplikacji, koncern z Cupertino będzie się mógł cieszyć tak wielkim osiągnięciem, jakim niewątpliwie jest pobranie 25 miliardów (!) aplikacji.

Jakiś czas temu firma Apple na swojej stronie internetowej rozpoczęła odliczanie do 25-miliardowej ściągniętej aplikacji i ogłosiła konkurs dla osób pobierających programy z AppStore. Podobne sytuacje miały już miejsce przy wcześniejszych krokach milowych (jak chociażby pobranie 10-miliardowej aplikacji), więc nie było to dla nas zaskoczeniem.

Do zgarnięcia była karta podarunkowa AppStore Gift Card o wartości 10 tysięcy dolarów. 2  miliardów aplikacji ze sklepu zostało już pobranych, aczkolwiek wciąż nie wiadomo kto jest szczęśliwcem, który będzie mógł nieco zaszaleć za wspomnianą sumkę. Osoba zostanie ujawniona za jakiś czas (konkretna data nie została podana) na stronie Apple.

To co, obstawiamy kiedy Apple będzie się mogło cieszyć z pobrania 50 miliardów aplikacji?

źródło

UPDATE (5.03.2012):

25-miliardową aplikacją pobraną z AppStore okazała się darmowa wersja gry Where’s My Water?, a szczęśliwcem jest Chunli Fu z Qingdao (Chiny).

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona