22-calowy ViewSonic VCD22 chce trafić do szkół i domów

Jeżeli 7-, 8,9-, 10,1-, 13,3-, a nawet 14” cali to dla Was za mało, zainteresujcie się zaprezentowanym na targach Computex 2012 na Tajwanie 22-calowym tabletem ViewSonic. Szczerze mówiąc, nie jestem pewien, czy nazywanie go tabletem jest odpowiednie, albowiem VCD22 bardziej przypomina komputer stacjonarny wyposażony w 22-calowy ekran dotykowy, procesor ARM i system operacyjny Android.

Producent ma nadzieję, że ViewSonic VCD22 przypadnie do gustu rodzinom z zamiłowaniem do multimediów i dyrektorom szkół chcącym unowocześnić placówkę. Cena urządzenia zaczyna się już od 479 dolarów, czyli jest bardzo atrakcyjna biorąc pod uwagę fakt, że tablet-lub-komputer-stacjonarny ma 22-calowy ekran dotykowy. Dziennikarze serwisu Engadget, którzy mieli z nim do czynienia, zgodnie twierdzą, że wyświetlacz, pomimo przeciętnych parametrów technicznych, nie pozostawia wiele do życzenia. Kąty widzenia są dobre, a rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli zapewnia odpowiednią jakość obrazu.

Pod gigantycznym ekranem kryje się dwurdzeniowy procesor TI OMAP4 wspomagany przez 1GB pamięci operacyjnej. Te komponenty w zupełności wystarczą, by zapewnić płynną pracę systemu operacyjnego Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Skoro mowa o oprogramowaniu, warto wspomnieć, że producent postanowił wzbogacić je o dużą liczbę widgetów pulpitu mających na celu uprzyjemnienie korzystania z urządzenia dzieciom, rodzicom i uczniom.

Na karcie specyfikacji VCD22 znalazły się także wyjście microHDMI, trzy porty USB, złącze audio jack 3,5 mm, LAN, jack DC, czytnik kart microSDHC do 32GB oraz kamera internetowa 1,2 Mpix do połączeń wideo. Ah, prawie bym zapomniał – w linku źródłowym znajdziecie film prezentujący działanie tabletu/komputera.

via Engadget