Huawei P20 Plus na renderach. Nie ma czytnika linii papilarnych i 3,5 mm złącza słuchawkowego

Wczoraj w sieci pojawiły się rendery Huawei P20 Lite, które zdradziły sporo ciekawych informacji na temat nowego, flagowego średniaka Huawei. Dziś jednak okazuje się, że producent zamierza dostarczyć nam większej ilości wrażeń. Huawei P20 Plus wygląda bowiem naprawdę intrygująco, chociaż co nieco mu brakuje.

Nie da się nie zauważyć, skąd Huawei czerpał inspirację przy projektowaniu zarówno P20 Lite, jak i P20 Plus. Szczególnie ten drugi pod wieloma względami jest wyjątkowo podobny do iPhone’a X. Jeden i drugi smartfon ma wyświetlacz z wycięciem w górnej części, a na pleckach wysepkę w lewym górnym rogu z dwoma “oczkami” aparatu. Nigdzie też nie widać czytnika linii papilarnych oraz 3,5 mm złącza słuchawkowego.

Huawei P20 Plus nie będzie jednak perfidnym klonem iPhone’a X. Po pierwsze, ekran nie pokrywa niemal całej powierzchni panelu przedniego, na dole jest niewielkich rozmiarów ramka. Co ciekawe, jak informuje @OnLeaks, Huawei nadal nie zdecydował, czy umieści na tej wolnej przestrzeni czytnik linii papilarnych, czy całkowicie zrezygnuje z tego elementu w P20 i P20 Plus. Ja osobiście trzymam kciuki, aby skaner został tam wciśnięty. Z dwóch powodów. Po pierwsze, będzie to jawne nawiązanie do jubileuszowego iPhone’a. Po drugie z kolei, Huawei nie dysponuje na tyle zaawansowanym systemem rozpoznawania twarzy, aby uzasadnić (jak w przypadku Apple) braku czytnika linii papilarnych. Chyba, że o czymś nie wiemy.

Tył Huawei P20 Plus na pierwszy rzut oka przypomina plecki iPhone’a X, lecz po dokładniejszym przyjrzeniu okaże się, że pod wysepką z dwoma “oczkami” aparatu umieszczono jeszcze jedno. Zapewne wynika to z wymagań konstrukcyjnych, w końcu trzy sensory obok siebie to coś nowego, lecz mimo wszystko nasuwa skojarzenia z jubileuszowym iPhonem i Huawei na pewno będzie musiał zmierzyć się z zarzutami o kopiowanie.

Ja, szczerze mówiąc, jestem nieco rozdarty, jeśli chodzi o design Huawei P20 Plus. Z jednej strony smartfon wygląda ładnie, ale z drugiej automatycznie nasuwają się skojarzenia z iPhonem X. Zastanawia mnie też, dlaczego producent nie umieścił wszystkich “oczek” aparatu głównego na wyspie. Chciałbym jednak wierzyć, że inaczej się nie dało tego ułożyć.

Na koniec dodam, gwoli ścisłości, że na górze to nie jest 3,5 mm złącze słuchawkowe, tylko port podczerwieni.

Polecamy również:

Huawei P20 Lite na renderach. Obejrzyjcie go sobie z każdej strony. Jak Wam się podoba?

Źródło: Tiger Mobiles

Komentarze

 • anemusek

  Czyli spokojnie można sobie odpuścić.

 • VMortens

  Najbardziej interesuje mnie wersja bez Plusa. Tutaj nie widzę nic ciekawego. Rezygnacja z jacka 3.5. to pomyłka.

 • Preza

  Jeżeli bedzie i wciecie i ramka na dole to jest to murowany kandytat na “największa żenada roku”.

 • Ziemniaczek

  Marna kopia iPhone X.

  • Waldemar Kasprzak

   Pierwowzór marny to czego się spodziewać po kopii

   • Robert Robson

    pedziol co wiedziol, miałeś x? chyba nie bo głupoty gadasz

    • Waldemar Kasprzak

     Kiepsko wygląda robi takie sobie zdjęcia nie ma czytnika linii papilarnych i jest drogi do tego czyli jest kiepski

    • Vallenrod

     Niestety lektura recenzji anglojezycznych potwierdza ,ze X ma duzo problemow z softem tak samo jak z “nalepszym” szklem “odpornym” na stluczenia.

 • Adam Nowy

  Eh… Chyba trzeba sobie odpuścić serię P. Takie kopiowanie to kiepski pomysł

 • notonlypierogi

  Ale bezsensownie umieszczony trzeci obiektyw. Widać, że w iP X nie ma i już się projektanci pogubili.

 • masterhejter

  huawei zawróć! to nie ta droga! nie 3, 5 lub 20 obiektywów zrobią z ciebie najlepszy fotosmartfon! Zróbcie jeden obiektyw, ale porządny! taki, który pozamiata konkurencję! Możecie mieć nawet rozdzielczość 100mpix ale co z tego jak zdjęcia będą słabej jakości ? rozdzielczość to nie wszystko… np taki sony a7s mając rozdzielczość 12mpx robi zdjęcia i nagrywa filmy o wiele lepsze jak np canon 6d mark II z matryca 24mpx. .. . . . . . . comeback huawei

  • masterhejter

   ja czeeekam na sony xperie pro!! to bedzie najlepszy smartfon 2018. Najlepsza specyfikacja, piękny wygląd, najlepszy wyswietlacz… jak bedzie mozliwosc podlaczenia gogli vr to kupuje go w ciemno w dniu premiery

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona