Ważne

Czyżby jednak Android Oreo miał trafić na smartfony Samsunga z 2015 roku?

Ta sprawa wraca jak bumerang. W sieci znów pojawiły się nieoficjalne informacje o zaktualizowaniu flagowców Samsunga z 2015 roku do Androida Oreo. Mowa tu oczywiście o modelach Galaxy S6, S6 Edge i S6 Edge Plus. Gdyby te wieści się potwierdziły, Samsung zyskałby zapewne w oczach wielu klientów.

Samsung od lat trzyma się tych samych założeń w polityce udostępniania aktualizacji. Zakładają one dwa uaktualnienia do nowszej wersji systemu oraz drobne poprawki zabezpieczeń. W przypadku smartfonów z rodziny Galaxy S6 może być jednak inaczej. W internecie krążą informacje o planowanym przez Koreańczyków udostępnieniu najnowszej wersji Androida Oreo dla flagowców z 2015 roku (znowu, bo to nie pierwszy raz). 

Po raz kolejny osoba pracująca w dziale wsparcia technicznego urządzeń zdradziła, że posiadacze Galaxy S6 mogą się spodziewać kolejnego tak dużego update’u. Niestety nie podano konkretnego terminu.

Gdyby te doniesienia się sprawdziły byłaby to już trzecia obszerna aktualizacja dla tych urządzeń. Osobiście podszedłbym do tych wieści z rezerwą, z uwagi na to, że w przeszłości już wielokrotnie pojawiały się takie informacje i żadne z nich się nie potwierdziły. Ponadto niewielu producentów decyduje się na objęcie produktów tak długim wsparciem, wychodząc z założenia, że większość osób po okresie dwóch lat i tak wymienia już swoje smartfony.

Nie wiadomo, czy wydłużone wsparcie producenta objęłoby również nowsze generacje flagowych modeli. Na potwierdzenie tych informacji, jeśli takowe w ogóle nastąpi, musimy zapewne jeszcze trochę poczekać. Niemniej jednak zaktualizowanie niemalże trzyletnich flagowców do najnowszej wersji Androida Oreo byłoby dla posiadaczy tych urządzeń dużym ukłonem ze strony producenta. Jednocześnie Koreańczycy mogliby na wieść o tym zyskać nowych klientów, dla których długoletnie wsparcie jest bardzo istotne.

Źródło: Gsmmaniak przez XDA

Komentarze

 • Romo Panas

  A Note 4 to co? Może też?

  • Note 4 to 2014. Nie liczyłbym na wiele…

   • Kam1leee

    jak s6 dostanie to i note 5 dostanie a note 4 to już dziadek

  • galakty

   XDA jedynie. To dinozaur.

  • AdiLovePhones

   Nawet siódemki nie dostał, o czym ty marzysz.

 • Jaro

  Tylko S6E+ powinien dostać, jako jedyny ma bebechy jak z 2018 ;)

  • Luke

   I pewnie tak właśnie będzie, kluczowa jest ilość RAMu, a S6 Edge+ ma 4GB. Tyle co S7 i S8.

 • Łukasz

  A po co, żeby zamulić stary telefon nowym systemem?

  • aryandaath mekti

   Zamulić? Niedawno jakiemuś młodemu wgrałem RR na andku 7.1.2 do Galaxy S4 . Śmiga szybciej nizli oryginalny soft.

   • Jumperone

    Może dlatego że nie ma tej cudownej nakładki samsunga hmm?

 • Dariusz Wojciechowicz

  Jeszcze s8 obiecana tez nie dostala

  • Valkyx

   Beta już w Polsce była dostępna, ogłoszono zakończenie programu beta 17 stycznia, aktualizacja do wersji oficjalnej do końca miesiąca.

 • Karol Więcławski

  Również należę do osób, które są zdystansowane do wychodzących aktualizacji. Pamiętam jak po aktualizacji Androida w Galaxy S7 telefon zwolnił, a potem coś podziało się z podzespołami (byłem w tej sprawie w dobrym serwisie Machelp w Katowicach – powiedzieli, że akurat ta usterka nie była spowodowana oprogramowaniem). Mulenie było okropne, ledwo się dało z tego telefonu korzystać.

 • p.p-p

  Ja jestem bardzo niezadowolony z 7 na moim s6edge, głównie dlatego że usunięto wszystkie gadżety związane z ekranem krawędziowym, bezpośrednie wybieranie stało się bezużyteczne itp. Jeśli aktualizacja naprawiła by te błędy to bym został przy tym telefonie, jeśli nie to przesiadłbym się na Sony lub Iphona

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona