Ważne

Nareszcie sensowne miejsce – w Moto E5 czytnik linii papilarnych znajdzie się w logo Motoroli

Gama smartfonów z serii Moto E jest najbardziej budżetową ze wszystkich urządzeń oferowanych przez Motorolę. Do tej pory nie wyróżniały się one absolutnie niczym szczególnym, jednak producent najwyraźniej postanowił w nowym modelu przerzucić czytnik linii papilarnych na plecki telefonu i umieści go w najbardziej naturalnym miejscu, w jakim tylko może – w logo Moto.

Co prawda nie można mieć co do tego 100-procentowej pewności, bo dysponujemy tylko jednym zdjęciem Moto E5, ale bardzo bym sobie życzył, żeby Motorola poszła w tę stronę. Czytnik linii papilarnych z tyłu obudowy, wmontowany w nieco wklęsłe logo Moto – na to czekałem, odkąd wziąłem do ręki Nexusa 6, którego wykonała właśnie Motorola. Podczas trzymania tego telefonu, palec wędrował we wgłębienie niemal intuicyjnie, więc to, że nie było tam skanera linii papilarnych, uważałem za niedociągnięcie.

I nie tylko ja miałem takie wrażenie – fora internetowe swego czasu były pełne próśb fanów marki, żeby firma w końcu zrobiła z logo Motoroli miejsce, w którym będzie dało się skanować palec. Od lat plecki Motek są tak domyślnym miejscem na takie rozwiązanie, jakie tylko może być. Aż dziwne, że inżynierom marki zeszło tyle czasu z przyznaniem, że to naprawdę dobry pomysł.

Tam, w znaczku Motoroli było idealne miejsce na czytnik linii papilarnych

Wygląda na to, że Moto E5 nie zyska dzięki takiemu rozwiązaniu większego ekranu – miejsce pod wyświetlaczem będzie teraz straszyć niewykorzystaną przestrzenią jeszcze bardziej niż wcześniej. Serwis źródłowy sugeruje, że Motorola może zaprezentować nowego budżetowca 3 kwietnia – czyli dnia, na który ustawiony jest zegar w grafice poglądowej. Nie trzymałbym się kurczowo tego pomysłu, gdyż termin premiery może być całkiem inny. Moto E4 pokazano na przykład w czerwcu zeszłego roku.

Dla mnie najważniejszy jest czytnik linii papilarnych w logo Motoroli. Nareszcie zawitał do domu.

źródło: mysmartprice przez AndroidAuthority

Komentarze

 • miss de la prada

  Chyba Moto C jest najbardziej budżetowym smartphonem Motoroli.

  • Zdzisław Dyrman

   No właśnie od jakiegoś czasu tak.

 • bartolinio

  po co na siłę próbujesz przekonać innych (tak wynika ze sposobu w jaki to przedstawiasz), że plecy urządzenia to najwygodniejsze/najlepsze/najwspanialsze/najsuper/najwszystko miejsce na czytnik palucha???
  GUZIK PRAWDA!! ile ludzi – tyle opinii…

  przód urządzenia to najwygodniejsze miejsce i na pewno nie tylko ja podzielam to zdanie…
  mam w domu telefony z jednym i drugim rozwiązaniem (na każdym dla wygody skonfigurowane swoje paluchy) i szlag jaśnisty mnie trafia jak mam przykładać paluch na plecach… ni to wygodne, ni fajne… a jak tel leży na stole/kanapie, czy jest w uchwycie samochodowym, to zupełnie nieużywalne…

  • Zdzisław Dyrman

   Oba rozwiązania mają swoich wielbicieli. Autor jest chyba po prostu w grupie tych którzy lubią czytnik z tyłu.

   • Kam1leee

    pójdźmy wszyscy na kompromis i niech zamontują czytnik linii papilarnych w ekranie

  • Jacek SZ.

   Popieram. Używam moto g5 i jeżeli czytnik byłby na plecach to bym go w ogóle nie używał.

  • Karls

   Też się zgadzam. Jeśli często się używa telefonu w np. uchwycie samochodowym to już lepiej sobie czytnik darować i wzór ustawić. Tak samo taka hipotetyczna sytuacja – robisz coś na laptopie i jednocześnie konsultujesz robotę z kolegą na WhatsApp/Discord – jak masz czytnik z tyłu to czeka Cię każdorazowe podnoszenie telefonu z blatu co wiadomość albo pilnowanie, żeby ekran nie zgasł. Poza tym umówmy się – i tak przycisk fizyczny z przodu jest wygodny choćby do podświetlenia ekranu. Dzióbiąc w bok co bardziej śliski telefon jedynie przesuniesz po blacie. Oczywiście wiem, że producenci wymyślają gadżety typu “knock to wake” ale to wymusza hulanie digitizera przez cały czas, a więc i skraca czas pracy na baterii.

   • Ab

    Ta hipoteczna sytuacja brzmi jak męczarnia, ale co kto lubi.

  • Ab
  • Konrad Uroda-Darłak

   “ile ludzi – tyle opinii…” vs “przód urządzenia to najwygodniejsze miejsce i na pewno nie tylko ja podzielam to zdanie…” – czym różnisz się od autora wpisu, poza tym, że stoisz po drugiej stronie barykady?

   • schabu

    to taka słodka ironia wieszcza narodu.

   • bartolinio

    tym, że nie piszę tego w formie artykułów na jednym z największych polskich portali z tej branży ;)

    • Konrad Uroda-Darłak

     Czyli, że klasyczne “co wolno wojewodzie”, ta?

 • Jacek SZ.

  Może zrobicie głosowanie kto woli czytnik z przodu a kto z tyłu.

  • Vallenrod

   Po co albo jak sa czytniki z boku.

 • jamirq!

  Żona ma z przodu w S6, a ja w G6 z tyłu. myslałem, ze z tyłu będzie mniej wygodny, a po kilku chwilach wydaje się wygodniejszy niż przedni. Jeżeli tel leży na blacie to knock-on daje radę :D

 • Matyes

  Dla mnie i tył i przód zależnie od sytuacji. Obecnie mam guzik od włączania z tyłu i pewnie wolałbym czytnik z tyłu, ale na biurku pojawia się problem. Jednak mi wygodniej jest z tyłu bo jednym palcem mogę odblokować a drugim od razu zacząć smyrać po ekranie.

 • Thomas Piach

  Co za bzdury…a jak telefon leży albo jest w stojaku?

 • Misielko

  Od dawna powinien być w tym logu, to nawet wygląda tak intuicyjnie. ;)

 • LinekPark

  Odkąd na czytnikach na froncie są gesty i można nie mieć ekranowych przycisków, to w Motce inne opcje dla mnie nie mają sensu.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona