Opłaca się: ASUS ZenFone 3 w promocji za 999 złotych - Tabletowo.pl
Ważne

Opłaca się: ASUS ZenFone 3 w promocji za 999 złotych

W przedświątecznym szale zakupów liczy się każdy grosz, a sklepy, doskonale zdając sobie z tego sprawę, prześcigają się w oferowaniu coraz to lepszych promocji na sprzęt elektroniczny. Tym razem jednak będzie mowa nie o promocji, a o stałej obniżce ceny świetnego smartfona z portfolio ASUSa, mianowicie ZenFone’a 3. Można go wyrwać za rewelacyjną kwotę wynoszącą 999 złotych. W tej cenie naprawdę trudno o lepszy sprzęt.

Pamiętam, jak swego czasu dziwiliście się, że jako prywatnego telefonu używałam ASUSa ZenFone 3. A tak faktycznie było i nie uważam, by mu czegokolwiek brakowało, patrząc przez pryzmat konkurencji z jego półki cenowej. Muszę przyznać, że w dalszym ciągu wspominam go pozytywnie – nie wiem nawet czy nie najlepiej ze wszystkich smartfonów ASUSa, jakie do tej pory przeszły przez moje ręce. Zwłaszcza, że był to pierwszy smartfon tego producenta, o aparacie którego mogłam wreszcie powiedzieć, że mnie zaskoczył jakością. Wczoraj włączyłam go ponownie, by sprawdzić, jak korzysta mi się z niego po tych wielu miesiącach. I muszę stwierdzić jedno: wciąż sprawia na mnie dobre wrażenie. A do tego w dalszym ciągu dobrze się prezentuje jego szklana obudowa, mieniąca się w świetle.

Tabletowo.pl Opłaca się: ASUS ZenFone 3 w promocji za 999 złotych Asus Promocje Smartfony

ZenFone 3 debiutował na rynku 1,5 roku temu – w maju 2016. Nie oznacza to jednak, że należy go przekreślać będąc na etapie wybierania smartfona dla siebie. Zwłaszcza, że tajwański koncern obiecuje, że do połowy 2018 roku ZenFone 3 otrzyma aktualizację do Androida 8.0 Oreo, co – jak wiemy – dla wielu jest bardzo istotną wiadomością. Ale nie tylko to przemawia za wejściem w jego posiadanie.

Aparat wciąż na wysokim poziomie

ZenFone 3 reklamowany był hasłem „stworzony do fotografii”. Pamiętam, że zanim wzięłam go do ręki i faktycznie miałam okazję sprawdzić jego fotograficzne możliwości, podchodziłam do tego z bardzo dużym dystansem, bo wiedziałam, że wcześniejsze modele ASUSa nie zachwycały pod tym względem. Chwilę później okazało się jednak, że ASUS wcale nie ściemnia i – jak już wspomniałam – jest to pierwszy smartfon tej marki, który oferował naprawdę dobrą jakość zdjęć.

Tabletowo.pl Opłaca się: ASUS ZenFone 3 w promocji za 999 złotych Asus Promocje Smartfony

Do dziś pamiętam, jak oczarował mnie tryb profesjonalny. I nie chodzi mi o samą jego obecność, bo to już jest standard nawet w tanich urządzeniach. Ale o fakt, że po przełączeniu się na tryb profesjonalny, bez naszej ingerencji smartfon sam dobiera parametry najlepsze do aktualnie fotografowanej sceny, dzięki czemu robi o wiele lepsze zdjęcia niż w trybie automatycznym. Oczywiście nic nie stoi też na przeszkodzie, by te parametry pozmieniać, ale jeśli ktoś się na tym nie zna, ZenFone 3 zrobi to za niego. I, co najważniejsze, zrobi to trafnie i dobrze.

Maksymalna jasność ekranu

W recenzji ASUSa ZenFone 3 napisałam, że testując go przypomniały mi się stare, dobre czasy, kiedy to byłam użytkowniczką ASUSa PadFone 2. Zresztą, czasem ze sporą dozą sentymentu wyciągam go z szuflady i za każdym razem stwierdzam, że był to kawał solidnego sprzętu. Zresztą, kilka lat temu zyskał u mnie miano smartfona z najjaśniejszym ekranem na rynku. Korzystanie z niego w każdych warunkach, również w pełnym słońcu, było zupełnie bezproblemowe. Żadnemu smartfonowi tajwańskiego koncernu nie udało mu się w tej kwestii dorównać. Do momentu pojawienia się na rynku ZenFone’a 3. Jego wyświetlacz świeci z maksymalną jasnością na poziomie aż 700 nitów, co oznacza, że nie ma najmniejszych problemów z widocznością ekranu w słoneczne dni. Wiele tanich smartfonów, niestety, ma z tym problem.

Tabletowo.pl Opłaca się: ASUS ZenFone 3 w promocji za 999 złotych Asus Promocje Smartfony

Czytnik linii papilarnych

Niezaprzeczalnym liderem pod względem jakości i szybkości działania czytników linii papilarnych jest dla mnie największa chińska marka i powtarzam to nie od dziś. Niemniej muszę przyznać, że skaner zamontowany w ZenFonie 3, nawet teraz, po tych wielu miesiącach obecności na rynku, daje się poznać z bardzo dobrej strony – jest precyzyjny i się nie myli, choć czasem zdarzy mu się zareagować z delikatnym poślizgiem.

USB typu C

Powiecie, że to argument z gatunku tych bez znaczenia. A ja będę polemizować. Spójrzmy na to perspektywicznie – kupując smartfona wybieramy go na co najmniej rok, jak nie dwa. Za ten czas otaczać nas będzie dużo więcej sprzętu z USB typu C, bo wreszcie standard ten się, nomen omen, ustandaryzuje. Może być zatem dość trudno pożyczyć wtedy ładowarkę microUSB, bo wszyscy przerzucą się na USB C.

Tabletowo.pl Opłaca się: ASUS ZenFone 3 w promocji za 999 złotych Asus Promocje Smartfony

Jakkolwiek, bardzo cieszy fakt, że ZenFone 3 już 1,5 roku temu zaoferował to nowe złącze. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że w tej półce cenowej (poniżej 1000 złotych) nawet w tym roku nie jest i nie była to oczywistość.

Co ponadto?

Wymieniłam rzeczy, które według mnie w ZenFonie 3 są warte zauważenia. Ale podsumowując sam sprzęt muszę stwierdzić, że to naprawdę dobry telefon, zwłaszcza patrząc na jego aktualną cenę, która wynosi 999 złotych. W tej cenie otrzymujemy Snapdragona 625 i 3GB RAM, które zapewniają odpowiednią wydajność do pracy na co dzień, 32GB pamięci wewnętrznej, hybrydowy dual SIM i akumulator o pojemności 2650 mAh (choć na papierze może nie prezentuje się nawet dobrze, tak w rzeczywistości potrafi zaskoczyć – o czym zresztą pisałam w recenzji ZenFone’a 3).

Tabletowo.pl Opłaca się: ASUS ZenFone 3 w promocji za 999 złotych Asus Promocje Smartfony

Jasne, ZenFone 3 to nie ideał (brak podświetlenia przycisków systemowych na przykład może dawać się we znaki), ale oferuje więcej niż konkurencja w tej samej cenie. Nie zamierzam Was przekonywać, że ZenFone 3 jest smartfonem idealnym, bo… takowy najnormalniej w świecie nie istnieje. Odnoszę jednak wrażenie, że jest urządzeniem kompletnym na tyle, by stwierdzić, że otrzymujemy bardzo wiele za dość niewielką kwotę, zwłaszcza porównując do konkurencji z tej samej półki cenowej.

A teraz chętnie oddam Wam pole do dyskusji – jeśli smartfon ASUSa na prezent, to który? Portfolio jest dość szerokie – zdecydowanie jest w czym wybierać. A gdybyście szukali recenzji tych smartfnów, to wystarczy, że klikniecie na nazwy kolejnych modeli: ZenFone Zoom S, ZenFone Max, ZenFone Live.

Wpis powstał przy współpracy z ASUS Polska

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona