Ważne

Cyfrowy Polsat wykupił pakiet kontrolny w Netia, a do tego kupił jeszcze kilka stacji telewizyjnych

Cyfrowy Polsat już teraz jest jednym z największych przedsiębiorstw, dostarczających do polskich domów telewizję, internet i masę innych usług. Teraz, po przejęciu Netii i kilku stacji telewizyjnych, będzie jeszcze większym, wręcz ogromnym.

Jeżeli chodzi o Netię, to Cyfrowy Polsat zlecił nabycie pakietu około 32% akcji spółki od dwóch akcjonariuszy: Mennicy Polskiej i FIP11 FIZAN. Cena nabycia została ustalona na łączną kwotę 638,8 milionów złotych. W następnej kolejności zamierza ogłosić wezwanie w celu osiągnięcia udziału wynoszącego nie więcej niż 66% ogólnej liczby głosów w Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy. Dzięki temu to właśnie CP będzie nowym, głównym decydentem w Netii.

To jednak nie koniec zakupów, jakimi pochwalił się dziś Cyfrowy Polsat. Spółka poinformowała również, że w wyniku umowy zawartej z Grupą ZPR Media nabyła 100% udziałów w spółkach, posiadających kanały Eska TV, Eska TV Extra, Eska Rock TV, Polo TV i Vox Music TV oraz 34% udziałów w spółce, będącej właścicielem stacji Fokus TV i Nowa TV. Jednocześnie też zawarła umowę przedwstępną zakupu kolejnych 15% udziałów w tej spółce w przyszłości. Łączna wartość całej transakcji to około 103 miliony złotych. Co ciekawe, CP ma te pieniądze i nie będzie musiał brać na ten cel kredytu.

Oczywiście Cyfrowy Polsat nie zakupił wszystkiego, co wymieniłem powyżej, bo mu się tak podobało. Dzięki przejęciu pakietu kontrolnego w Netii do jego bazy dołączy milion klientów indywidualnych, którym będzie mógł coś dosprzedać ze swojej oferty. Nowe kanały uzupełnią z kolei jego portfolio, przede wszystkim jego muzyczną część. Przy okazji to naturalnie także nowi widzowie i odbiorcy tak kochanych przez wszystkich reklam ;)

Źródło: informacja prasowa (Netia), informacja prasowa (kanały telewizyjne)

Komentarze

 • kukunamuniu

  Focus TV, Nova TV i ESKA, czyli Cyfrowe Monstrum siłą wpycha się na naziemną. Już nie mogę się doczekać Dlaczego ja i trudne sprawy na kolejnych kanałach.

 • Preza

  Jakość sieci Netia jest taka sama jak Plusa to dwóch się idealnie dobrało. Brak rozwoju, odcinanie kuponów od dawnecj chwały oto cały Plus.
  Z przykrościa muszę stwierdzić, że wole zapłacić trochę więcej, ale miec zasięg i jakość rozmów zapewniona. A to tylko u timobajla w tej chwili (jeżeli chodzi o tereny słabo zaludnione). W środku lasu LTE z timobajla jest, a z Plusa 3gie to ledwo ledwo 300 kilo ciagnie.
  Także gratulacje – jedna nedzna firma sprzedała sie drugiej nedznej firmie.

  • Cebula

   “W środku lasu LTE z timobajla jest, a z Plusa 3gie to ledwo ledwo 300 kilo ciagnie.”

   A co miała by robić antena LTE w środku lasu, jeleniom dostarczać internet czy może dzikom.

   • Preza

    Czyli wsie w lasach połozone nie mają miec internetu? B20 z timobajla i oranża daje i to jest wystarczajace na takie rejony, ale Plus b20 to ma marne 5 mhz w sferii i prędkosci w terenie porażające. Zresztą w Poznaniu 4G+ wieczorem dobija do zawrotnych 10-15 mega.

  • PikaKnight

   Akurat Netia się fajnie rozwija patrząc na sieć światłowodów. Sam do niedawna narzekałem na Netię (miałem powolne i awaryjne ADSL), a od paru miesięcy jadę bezproblemowo na ich światłowodach (300/50mbit)

   Jedyne co się może zmienić to firma od której sieć mobilną bierze Netia Mobile. Dotychczas był to Play (Usługa świadczona na infrastrukturze P4 sp. z o.o.), w przyszłości pewnie będzie to Plus

   • Preza

    I skoro sie w tej chwili rozwija, to naprawde Tobie zycze, żeby ksiegowi z plusa nie włozyli tam swoich spoconych rąk.

  • meh

   byłem w orange, play, tmobile, po drodze zaliczylem jeszcze nieszczesne virgin mobile..teraz mam plusha i nigdzie sie nie wybieram. fakt, lte nie jest porazajace na smartfonie (w warszawie ~50mbps, w mojej rodzimej wiosce jakies 30km dalej 15-20mbps), ale DZIALA. nie musze bawic sie w zadne roamingi, a i cenowo oferta najkorzystniejsza dla mnie (nolimit + rosnacy pakiet – aktualnie 16gb – za 25pln/miesiac w bezterminowej umowie z miesiecznym wypowiedzeniem… twoj tmobile ma choc zblizona oferte zeby z tej ich fantastycznej infrastruktury skorzystac?).

   rodzice maja cyfrowy polsat, tez generalnie zastrzezen nie maja.

   mam (niestety) netie (ok, na lini adsl tpsy..), ktora w ciagu 3 lat spadla z 20mbps na niecale 8 (mimo, ze ludzie na osiedlu przelaczaja sie na swiatlowod orange, to na inforlinii netie informuje mnie ze ‘wiecej sie nie da’ – chociaz kilka lat temu sie dalo, przy wiekszym obciazeniu linii). gdyby nie rok umowy wiazacej mnie z tym nieporozumieniem, dawno przepialbym sie na swiatlowod orange.

   • Preza

    Nie uzywam zadnych prepaidów, mixów czy innych plushy. Czekam tylko na moment kiedy reszctę numerów przeniose z Plusa. Na telewizje od nich nie narzekam przecierz, tylko na spogarszającą się jakość. W dużym mieście każda sieć kozaczy, ale prawda dopiero wychodzi w terenie, a tam jest słabo. Widzisz. Ja nie szukam najtańszej oferty, które w Polsce są i tak na najniższym chyba poziomie w Europie. I nie szukam byle jak ale działa. Tak mam obecnie. Fakt jest jeden. Te szkopy faktycznie maja najlepszą sieć – pod względem JAKOŚCI, nie cen. I z tego co sie orientuję taka sama sytuacja jest w kalifacie rzeszy. Play to pomyłka przynajmniej pod względem przydatności dla firm.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona