Ważne

No nie wiem, czy to dobry pomysł – zapewniają, że Essential Phone 2 będzie łatwiejszy w naprawie

Podczas gdy Andy Rubin jest na urlopie, jego firma Essential nie wydaje się być bezczynna. Dzieli się nawet dwoma szczegółami na temat nowego smartfonu tej marki, z czego możemy wywnioskować dwie rzeczy: 1) Essential Phone 2 jest w przygotowaniu, 2) będzie znacznie łatwiejszy w naprawie.

Minęło już ponad pół roku od premiery Essential Phone PH-1. Nic dziwnego, że chcielibyśmy usłyszeć coś nowego na temat kolejnego smartfona Andy’ego Rubina, który już swoim pierwszym urządzeniem miał pokazać, jak należy projektować, produkować i sprzedawać tego typu sprzęty, ale coś nie pykłoDruga generacja telefonu ma przynajmniej w jednej kwestii mocno różnić się od swojego poprzednika.

Podczas niedawno zakończonej sesji AMA (ask me anything) na Redditcie, przedstawiciel Essential potwierdził, że trwają prace nad sukcesorem Essential Phone. Ten tajemniczy produkt nazwano “telefonem nowej generacji”. Przedstawiciel firmy nawiązał też do niezbyt pochlebnej opinii iFixit na temat obecnego flagowca producenta, w kontekście jego tragicznie słabych możliwości naprawy.

Upewnimy się, że Twój telefon będzie mógł być naprawiony w rozsądnej i konkurencyjnej cenie, jeśli podzespoły, które się zużywają (np. baterie) będą wymagać wymiany.
– Essential

Z jednej strony do dobre wieści dla przyszłych właścicieli Essential Phone 2, ale z drugiej chyba niezbyt dobre dla samej firmy. Producentom smartfonów niespecjalnie opłaca się korzystać z projektów urządzeń, które byłyby łatwe w naprawie, bo ich produkcja jest wtedy trudniejsza.

Essential Phone

Obietnica, że nowy telefon będzie można łatwiej naprawić to jak przyznanie się do tego, że takiej naprawy będzie on wymagał. Klientom trzeba przecież wmówić, że dany sprzęt przez długi czas się nie zepsuje, a nie zapewniać, że w razie czego części i ich wymiana nie będą drogie. Jeśli klient będzie wybierał smartfon, to weźmie ten, który jest określany jako niezawodny, a nie jako zawodny, ale łatwy w naprawie.

Chyba nie takimi argumentami Essential powinien walczyć na rynku smartfonów. Tylko, z drugiej strony, co tej firmie pozostało?

źródło: Reddit przez PhoneArena

Komentarze

 • teges

  Daliby spokój sobie.

  • Zero Cool

   Może coś im zatrybi

   • VMortens

    Nie sądzę. Nie zatrybi, i to na ich własne życzenie.

 • Gac

  Źle zaczęli cena za wysoka. Dostępność tylko stany. I jeszcze to że telefon praktycznie nie naprawialny.

  Pisałem kiedyś do nich jak go dostać będąc w Europie niestety nie ma takiej opcji.

  Telefon na prawdę ciekawy i myślałem nad zakupem ale życie zweryfikowalo więc wybrałem pewniejsza konstrukcje oneplusa przynajmniej dostępność jest serwis jest a producent też z końca świata.
  Andy zje…l start swojego pierwszego smarta.

 • Już mówią o kolejnej generacji, a chyba z pierwszej nie każdy chętny dostał swój egzemplarz… Z czym oni do ludzi…

 • stark2991

  Nie zgodzę się z autorem. Prosta konstrukcja to także korzyść dla producenta – łatwiej złożyć taki telefon w fabryce, a potem łatwo rozłożyć w serwisie. A w serwisie takie rzeczy jak zniszczona przy otwieraniu obudowa, którą potem trzeba wymieniać to niepotrzebny koszt.
  Druga sprawa – nienaprawialność niestety nie idzie w parze z wytrzymałością, więc ciężko mówić że Essential będzie gorszy pod tym względem.
  Dla mnie to co twierdzi Essential to byłby mały plus przy ewentualnym zakupie

 • Natalia Pierzchała

  Amazon.com wysyła do Polski ten telefon

 • Jacek Pawlak

  Hm, przy obecnych smartfonach taka polityka firmy moze szybko zniechęcić potencjalnych klientów. Smartfony są naszpikowane technologią – fakt. Ta technologia nie jest niezawodna – fakt. Czassami trzeba oddać telefon do naprawy – fakt. Ja mimo tego, że uważam większość modeli Jabłka za bardzo wydajne urządzenia musiałem dwa razy zawitać do machelp w Katowicach, żeby naprawić swojego 5s. Brak możliwości naprawienia telefonu dla użytkownika, który nie kupuje co minutę nowej zabawki – wielki minus.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona