Ważne

Czy brak złącza słuchawkowego we flagowcach nadal Cię boli? Twórca Razer Phone się tłumaczy

Rok 2017 to bez wątpienia rok dwóch smartfonowych trendów: montowania dużych ekranów o proporcjach 18:9 oraz usuwania gniazda słuchawkowego. Choć podobno od używania przejściówki z wtyczki mini jack na USB-C się nie umiera, sporo osób zainteresowanych jest tym, jak poszczególni producenci tłumaczą decyzję o pozbyciu się gniazda audio jack z telefonów. Razer przedstawia swój punkt widzenia.

Cóż, argument o wodoodporności odpada, bo pierwszy smartfon Razera wodoodporny nie jest. Zatem dlaczego? Dlaczego usunięto złącze słuchawkowe z Razer Phone? Dyrektor firmy postanowił się wypowiedzieć w sprawie, która wielokrotnie była przywoływana przez fanów marki.

Krótko mówiąc, Min-Liang Tan wskazuje, że dzięki decyzji o niewyposażaniu Razer Phone’a w złącze słuchawkowe, konstruktorzy smartfonu zyskali więcej miejsca na akumulator. W ten sposób zyskał on dodatkowe 500 mAh pojemności. Brzmi sensownie, biorąc pod uwagę. że flagowiec Razera ma podzespoły, które rzeczywiście mogą wymagać sporych zapasów energii – wyświetlacz QHD (1440 x 2560 pikseli) pracujący w częstotliwości odświeżania 120 Hz oraz procesor Snapdragon 835 potrafią zassać sporo bateryjnego soczku. Razer Phone nie ma więc audio jacka, za to ma baterię 4000 mAh.

Szef Razera mówi też, że dodając do zestawu 24-bitowy przetwornik audio DAC (w adapterze mini jack-USB-c), zadbał, by urządzenie przesyłało dźwięk najwyższej jakości. Zatem audiofile nie powinni być pokrzywdzeni, przynajmniej nie ci ortodoksyjni.

Czy wytłumaczenie dyrektora Razera wydaje się Wam sensowne? A może dodatkowe 500 mAh i DAC to trochę za mało, żeby uleczyć ból po stracie audio jacka? Co myślicie?

Tak właściwie to nie wiem, dla kogo jest Razer Phone

źródło: Min-Liang Tan przez PhoneArena

Komentarze

 • Tomasz Dąbrowa

  Ech… Szkoda słów
  Za szybko to idzie jak by tak stopniowo pozywac się przewodowych słuchawek a nie odrazu nam wywalać Jacka z telefonów było by to bardziej znośne dla nas

  • ROT3BAY

   Stopniowo czyli jak? Jakoś przecież muszą zacząć, a zawsze możesz użyć adaptera mini jack.

   • Matyes

    Powinny wywalić jacka gdy większość będzie miała już bezprzewodowe. Obecnie jest na odwrót.

    • anemusek

     Powinni wywalić USB i BT,. a zostawić złącze słuchawkowe.

   • Waldo

    Problem w tym, że to do niczego konstruktywnego nie prowadzi. Taki 24 bitowy dac w przejściówce razera wraz z przedwzmacniaczami ma jakość tak kiepską, że aż uszy bolą. Z bezprzewodowymi niewiele lepiej jak kosztują poniżej 1k.

 • Jędrzej Radomski

  Czy certyfikat THX nie był głównie do kina domowego?

  • Grzegorz Brzęczyszczykiewicz

   THX został niedawno przejęty przez Razera. Dalej już chyba nie muszę pisać :)

   • Jędrzej Radomski

    Czyli już wszystkie słuchawki, myszki i klawiatury mają ten “certyfikat” xD Dzięki za informacje!

  • SPRINTER

   THX hm tak sie sklada ze prawa do tego znaku i wartości intelektualne wykupił RAZER w 2016 więc logo THX na ich produktach nic nie znaczy.

 • tomikitwo

  Ciekawe jak wytłumaczą śmiesznie niską jasność maksymalną ekranu.

  • VMortens

   Chcieli żeby bateria starczała na jeszcze dłużej :))

  • stark2991

   Wady wieku dziecięcego, z ekranami QHD było to samo

 • Zrozumiałbym to, gdyby dodawali przejściówkę USB C->jack oraz oferowali dwa porty USB C w telefonach. Swoją drogą ciekawe kiedy pojawi się pierwszy telefon w pełni zalany szkłem – ładowany bezprzewodowo.

 • FireFrost

  Gdzie są słuchawki na USB-C? Bo na pewno nie w sklepach

 • anemusek

  Bredzi. Takie brednie z baterią już sprawdzali w wypadku Apple i wyszło, że usunięcie Jacka pozwoli na baterie większa o 50mAh. Do tego w tego typu przejściówce nie da się rozsądnie rozmieścić dobrych układów i ich odpowiednio odizolować. Musiała by być znacznie większa jak Fio czy ważka.

 • stark2991

  Bateria większa o 500mAh – bzdura
  Lepsze odprowadzanie ciepła – bzdura, jack zazwyczaj jest w zupełnie innym miejscu niż SoC
  Lepsza jakość dźwięku z USB – to się zweryfikuje, ale również często to bzdura
  Słuchawki USB w ofercie – gdyby był jack nie trzeba by ich kupować…
  Już sam fakt, że producent się tłumaczy wiele mówi. Między innymi to, że wiedzieli że nie każdemu się to spodoba, ale olali to

 • Tłumaczenie rozsądne ale coś mu jedno zero więcej się napisało. Serio 500mhA?

  Za samym jackiem płakał nie będę. Nie kiedy wszystko co związane z głosem mam podłączone przez BT.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona