Ważne

Podcast: hehTech#32 – O czterech takich, co czekali na LG V30

Powered by Tabletowo

iTunesRSS

W dzisiejszym odcinku debiutuje nasz weekendowy felietonista – Filip Turczyński, który opowie trochę o rozszerzonej rzeczywistości w wydaniu Microsoftu i goglach HoloLens.

Porozmawiamy też o LG V30, który międzyczasie został już oficjalnie zaprezentowany w Polsce, ale z racji tego, że materiał powstał kilka dni temu, jeszcze o tym nie wiedzieliśmy ;). Kolejnym tematem będzie dywagacja na temat materiału wykonania tylnego panelu w smartfonach oraz etui. Na sam koniec Paweł podzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat słuchawek Bose QC30, które dostał do testów.

Spis treści:

 • 0:20 – HoloLens
 • 16:39 – LG V30
 • 28:39 – HoloLens, V30
 • 38:16 – Szkło vs. metal na pleckach, etui
 • 46:39 – Wrażenia Pawła z Bose QC30

Mamy nadzieję, że Wam się spodoba!

Jeśli macie jakieś ciekawe propozycje tematów, bądź pytania, dajcie znać w komentarzach – wybrane postaramy się uwzględnić w kolejnych odcinkach.

Do usłyszenia!

Komentarze

 • Gscon

  Bardzo fajnie się Was słucha, natomiast mam kilka uwag. Porównajcie sobie słuchawki BOSE z jakimiś innymi, które na prawdę fajnie grają, takie przykłady na szybko to Meze 99 clasic, Oppo PM3, ATH DSR7BT/DSR9BT (MSR7NC), AudioQuest NightOwl, Bowers & Wilkins P9/P7/PX, Sennheiser Momentum 2.0 Wireless ANC lub coś ze stajni AKG, jest jeszcze Beyerdynamic, STAX i wiele innych których nie wymieniłem. Zachwalanie jakości dźwięku słuchawek BOSE jest jak słuchanie reklamy o niesamowitych właściwościach Perwollu Black Magic xD Inne modele na rynku też mają system ANC (nie mówię tylko o Sony). Jeszcze jeśli chodzi o kabelki to można sobie zamówić od kogoś pleciony kabelek z miedzi czy srebra a potem go porównać do oryginalnego.

 • Z jednej strony fajny pomysł na dołączenie Filipa do nagrania, bo sporo ciekawych rzeczy się dowiedziałem* ale we czwórkę to już się trochę chaos robi i zaczynacie sobie nawzajem w słowo wchodzić, gubić wątki, słuchacz czasami traci rozeznanie kto to akurat gada. We dwójkę z kolei czasami brakuje tematu, albo ten za szybko się wyczerpuje – trójka jest wg. mnie najbardziej optymalna.

  (*)ale nie tego jak przekonać zwykłego Kowalskiego do kupna Holo Lensów. Już pal licho cenę, bo to nowinka i jeśli się wdroży to będzie kosztować tyle co telefon. Tylko jak to wdrożyć? W czym (prócz futurystycznego interfejsu) miałoby to być lepsze od smartfona? Dla geeka odpowiedź jest jasna jak słońce ale zwykłego zjadacza chleba trzeba inaczej podejść.

 • pamela

  super audycja chlopaki. jesli chodzi o telefon, cierpliwie czekam na lg. jestem gotowa zamienic po 9latach uzytkowania iphone’a na v30. zakochalam się w nim od pierwszego wejrzenia. stagnacja systemowa i wizualna w apple’u zabija. mam tylko nadzieję, że Wasze slowa o czymś skopanym w lg się nie spełnią i okaże się strzałem w 10.

 • no podcast we czwórkę to wyszedł niezły co do tematów o szkło metal na pleckach etui to ja tak mam że (nie tylko ja) wychodzę z sensownego założenia że nie po to wysoko opłacani inżynierowie robili design telefonu żeby szpecić go póżniej w tanim gumowatym Casie za 20 zł na alliexpress Mam na co dzień Galaxy A5 (2017) i na niego mam S-View Cover z podstawką chociaż zdarza się że użytkuje go bez niego o palcowanie nie muszę się martwić bo ma IP68 Czyli wybieram tylko casy Producentów tego samego telefonu

  Co do premiery LG V30 że ubolewacie bo zadebiutował w europie tak póżno to ja z moim informatorem z agencji MTI rozmawialiśmy o tym przed premierą (a póżniej ktoś z branży tech Skontaktował się z LG, w tej sprawie) dlaczego LG V30 w Europie pojawił się tak późno, choć w Korei czy USA (ważne rynki dla LG) można go kupić od wielu tygodni. Tu chodzi o to że główny powód to ograniczona dostępność wysokiej klasy komponentów (m.in. przetwornika Hi-Fi B&O Play czy szklanych soczewek clean lens do aparatu). A nie że znowu LG traktuje Europę jako lll Świat (w przypadku LG G6 EU Castration Edition)
  LG podkreśla jednak, że w przypadku modelu V10 europejski poślizg wyniósł 4 miesiące, a V20 w Europie nie pojawił się w ogóle. Dlatego skrócenie czasu do 2,5 miesiąca firma uważa za sukces

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona