Ważne

Jeszcze większe możliwości konfiguracyjne w najnowszej becie Nova Launcher

Nova Launcher to jeden z najpopularniejszych launcherów na Androida, więc nic w tym dziwnego, że autorzy ciągle dodają przeróżne do niego nowości. Jakiś czas temu pojawiła się funkcja rozszerzenia możliwości docku – tak jak ma to miejsce w smartfonach Pixel 2.

W najnowszych urządzeniach z linii Google Pixel, znalazła się możliwość umieszczenia paska Google w docku razem z aplikacjami. W Nova Launcher Beta5.5 dodano dokładnie tę samą funkcję, choć możliwości jej konfigurowania były ograniczone do tego, gdzie pasek ma się znajdować – nad czy pod aplikacjami. W Beta5.7 rozszerzono tę kwestię o dodatkowe opcje.

Po dłuższym naciśnięciu paska wyszukiwania Google wyświetli się menu. Launcher pozwoli nam na zmniejszenie, zamianę i edycję tego elementu.

Najciekawszą możliwością jest właśnie zamiana. Od teraz możemy umieścić tam każdy widżet w rozmiarze 4×1, na przykład przyciski multimedialne Spotify, skróty szybkich akcji, czy search-bar z Google Chrome. Tak naprawdę możliwości są ogromne, bowiem możemy wcisnąć tam niemalże wszystko. Również nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodać stworzony przez nas widżet z programów Zooper i KWGT.

Aby móc skorzystać z najnowszej funkcji w Nova Launcher, musimy zainstalować wersję Beta tejże aplikacji. Można zrobić to na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest dołączenie do programu beta tester w Sklepie Play, co pozwoli nam na wykonanie aktualizacji. Drugim wyjściem jest zainstalowanie Nova Launcher w najnowszej wersji z pliku .apk.

Źródło: Własne

Komentarze

 • Michal

  Fajnie:) w końcu możliwość personalizacji.
  Co to za kalendarz który, wyświetla tak fajnie zadania na pulpicie?

 • Przemek Brania

  Mogli by jednak zmniejszyć szerokość paska

 • adonim

  Co to za widzet po lewej na pulpicie na tych screenach?

  • dodo

   Ten kalendarz z wydarzeniami? Event Flow

 • Wojtek Hyla

  A jaki to iconpack?

 • Paweł

  Zaraz pewnie poleje się hate, że jestem opłacanym trollem, ale co mi tam, nie jestem!
  Otóż korzystałem naprzemiennie z Nova launcher i Smart launcher. Oba wydawały się genialne. Jednak od kiedy Arrow launcher zmienił się w Microsoft launcher nie wyobrażam sobie innego pulpitu. Oczywiście, że można podobny efekt uzyskać instalując masę widgetów na novie, tylko po co, skoro tu mam to w wersji pudełkowej? ;-)

  • VMortens

   A jest też równie szybki jak Nova?
   Da się ikon w rzędzie zrobić?

   • Paweł

    5 to maks. Jest szybki, kilka ciekawych widżetów. Sprawdź sam, jest darmowy. Obsługuje paczki ikon i powiadomienia na ikonach. Obsługuje gesty. Jak dla mnie ma wszystko.

  • haVoc vulTure

   Jestes oplaconym trollem ;) Ile “waży” ramu ten launcher?

   • Paweł

    Zależy od ustawień. Mi koło 300 mega, ale sporo rzeczy mam włączone.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona