Ważne

Xiaomi otworzyło pierwszy, flagowy Mi Home. Trzeba przyznać, że robi mega wrażenie

Xiaomi przez długi czas sprzedawało swoje urządzenia wyłącznie przez internet – dzięki temu producent mógł je oferować w tak atrakcyjnych cenach. Później okazało się jednak, że jeżeli chce trafić do większej rzeszy klientów, musi zacząć dystrybuować je również offline. Autoryzowane sklepy zaczęły więc powstawać jak grzyby po deszczu (dwa są nawet w Europie – w Grecji i Hiszpanii). Teraz natomiast producent otworzył pierwszy na świecie, flagowy Mi Home. I trzeba przyznać, że jego widok naprawdę robi ogromne wrażenie.

Sklep znajduje się w Shenzhen i otworzono go oficjalnie w ostatnią niedzielę, 5 listopada. Składa się on z parteru i jednego piętra, a jego łączna powierzchnia wynosi 650 m². Za jego projekt odpowiada firma Eight Inc. Co ciekawe, jednym z projektantów tego Mi Home był Tim Kobe, który pracował również przy sklepie Apple w Nowym Jorku przy Piątej Alei (wyszukajcie go sobie w Google, też robi wrażenie).

Xiaomi Mi Home (fot. Xiaomi)

Na parterze Mi Home rozlokowano smartfony oraz urządzenia z ekosystemu Mi. Na piętrze skupiono się natomiast na elementach smart home oraz produktach, sprzedawanych na dedykowanej im platformie e-commerce, Youpin. Producent przy okazji przypomina, że nie wszystkie sprzęty, jakie można kupić na Youpin, są produkowane przez Xiaomi lub spółki od niego zależne.

Xiaomi Mi Home (fot. Xiaomi)

Bardzo ciekawym elementem wyposażenia Mi Home jest zbudowana z pięciu monitorów interaktywna ściana, na których klient może poszukać interesującego go produktu i dowiedzieć się wszystkiego na jego temat.

Xiaomi Mi Home (fot. Xiaomi)

Zdjęcia z ceremonii otwarcia możecie obejrzeć na podlinkowanej w źródle stronie.

Źródło: Xiaomi MIUI Official Forum

Komentarze

 • Janusz Kopyto

  Nie żeby coś ale wygląda jak Galeria Krakowska xD

 • Kuba

  “Inspiracją” było Apple Store :P Oryginalnie :D

  • Artur

   Wzorują się na najlepszych, co w tym złego? :)

  • teges

   Nie widziałem w Apple Store rowerów i walizek.

   • SirPL

    To jest właśnie różnica między “inspirować” a “skopiować”.

 • Robert Budziaszek

  Robią doskonały sprzęt w niskiej cenie, dają wsparcie, dbają o klienta również po zakupie. Używam ich Redmi i nie chcę widzieć innego smartfona – brawo XIAMI, brawo Chiny!

 • Robert Budziaszek

  Robią doskonały sprzęt w niskiej cenie, dają wsparcie, dbają o klienta również po zakupie. Używam ich Redmi i nie chcę widzieć innego smartfona – brawo XIAOMI, brawo Chiny!

 • łukasz Jedryszczyk

  Cóż marnotrawstwo miejsca😀

 • eGzu

  MI się podoba ;)

 • Przypomina mi to trochę szczeciński (sporo dziś o Szczecinie zd) checkpoint.
  Podoba mi się taki nowoczesny prodżekt. Bardzo w stylu Xiaomi, choć da się wyczuć, że podczas pracy architekt, podgryzał soczystego Granny Smitha :D

  https://uploads.disquscdn.com/images/654ecda8008e9df4e7d3ba2adbcb90e89c082e2a393f1085fa6df8fee10b2973.jpg

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona