Xiaomi wprowadza na rynek nową, tańszą wersję Mi 6 - Tabletowo.pl
Ważne

Xiaomi wprowadza na rynek nową, tańszą wersję Mi 6

Biorąc pod uwagę stosunek ceny (w Polsce 1999 złotych) do oferowanych możliwości, Mi 6 jest śmiesznie tani. Producent zdecydował się jednak wprowadzić na rynek nową, jeszcze tańszą wersję swojego tegorocznego flagowca.

Jeżeli smartfon ma być tańszy, to oczywiście trzeba było coś odjąć, żeby móc obniżyć cenę. W tym przypadku Xiaomi postanowiło zmniejszyć ilość pamięci RAM – z 6 GB do 4 GB. I chociaż różnica jest wyraźna, to mimo wszystko nie powinna być aż tak odczuwalna przez użytkownika – szczególnie, że powinien się on liczyć z tym, że wydając mniej, nie może mieć tyle samo, co w droższym modelu. Do tego 4 GB RAM są standardem w tegorocznych flagowcach od działających globalnie producentów, więc tzw. tragedii nie ma.

Oczywiście wraz z downgrade’em specyfikacji, zmniejszeniu uległa cena. Xiaomi Mi 6 z 4 GB RAM kosztuje w Chinach 2299 juanów. Dla porównania, cena standardowej wersji, tj. z 6 GB RAM i również 64 GB nierozszerzalnej pamięci wbudowanej, wynosi 2499 juanów. Model z 6 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej to z kolei koszt 2899 juanów – a jeżeli klient chce mieć ceramiczne plecki (zamiast szklanych), to musi wyłożyć 2999 juanów.

Premierę Xiaomi Mi 6 z 4 GB RAM trzeba jednak traktować raczej jako ciekawostkę, ponieważ smartfon z pewnością nie pojawi się oficjalnie w Polsce. Z drugiej strony podejrzewam, że nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby zainteresowani ściągnęli go sobie bezpośrednio z Chin. A niedługo powinni móc to zrobić, ponieważ urządzenie trafi do sprzedaży już 11 listopada.

Źródło: Xiaomi

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona