"To nie bug, to feature"? iOS 11 nie pozwala niektórym użytkownikom na używanie litery "i"
Ważne
Mediaexpert - Note 9!

„To nie bug, to feature”? iOS 11 nie pozwala niektórym użytkownikom na używanie litery „i”

System iOS 11 ma wiele przydatnych funkcji, jednak trudno zaliczyć do tego permanentne przekształcanie litery „i” w wykrzyknik lub znak pytajnika w kwadracie. W skali od 1-10, jak bardzo byłoby to irytujące?

Błąd nie dotyka wszystkich użytkowników iOS 11, ale jest ich na tyle dużo, że Twitter jest aktualnie pełen zrzutów ekranu z dziwnych znaczków, które system Apple wstawia zamiast niektórych samogłosek.

Winowajcą jest niewłaściwa funkcja autokorekty w iOS 11.1. Usterka na pewno zostanie naprawiona w kolejnej aktualizacji oprogramowania, ale do tego czasu dla niektórych użytkowników iPhone’ów pisanie może okazać się w pewnym sensie męczące.

Apple nie odnosi się do sprawy w żadnym oficjalnym komunikacie. Kontaktując się z poszczególnymi użytkownikami, pokrzywdzonymi przez niemożność umieszczenia w pisanym tekście litery „i”, odsyła ich strony wsparcia technicznego, na której wyjaśniono, jak tymczasowo zaradzić problemowi.

Litera „i” jest piątą najpopularniejszą literą w języku angielskim, więc raczej się przydaje. Międzyczasie poszkodowani użytkownicy Apple mogą wykazać się kreatywnością i zaczerpnąć inspirację od pisarza Ernsta Vincenta Wrighta, który w oryginalnej wersji powieści „Gadsby” z 1939 roku, ani razu nie użył litery „e”.

źródło: Business Insider

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona