Kamerki domowe są nudne. Ale ta przynajmniej lewituje

Zwykle, kiedy mamy do czynienia z inteligentną kamerką, to na grafikach promocyjnych widzimy ją stojącą na blacie, ewentualnie zawieszoną na ścianie. A gdyby tak zamienić ją w gadżet dla prawdziwego Jedi? Niech lewituje. I nagrywa w 360 stopniach.

Ciekawy pomysł mieli ludzie, którzy założyli startup 1-Ring. Uznali, że nie muszą wymyślać koła na nowo, tylko wystarczy nadać mu bardziej efektowną formę, a i tak się sprzeda. I rzeczywiście: kamerka 360 stopni to żadna nowość, ale jeśli ma lewitować, to… to mi się podoba.

Kamerka nazywa się “Moon” i rzeczywiście może pod pewnymi względami przypominać Księżyc w pełni. Unosząc się lekko nad stacją bazową, może zapewnić lepszy widok na pomieszczenie, w porównaniu do konwencjonalnej, stojącej kamery.

Sprzęt ma dwa mikrofony do filtrowania hałasu, czujniki wykrywające ruch i automatycznie obraca się w kierunku emitera dźwięku. Potrafi rozpoznać jego rodzaj i ignorować odgłosy, które nie powinny włączać alarmu. Interpretując je, może powiązać obecność dziecka w domu z dźwiękiem rozbijanego szkła i szybko przekazać tę informację na smartfon rodzica.

Oznacza to też, że Moon może nasłuchiwać non-stop, ale da się też to wyłączyć. Jeśli tylko zorientuje się, że w pokoju “coś się dzieje”, kamera zaczyna nagrywać wideo, a do właściciela wysyła powiadomienie o aktywności. Da się ją połączyć z innymi inteligentnymi urządzeniami i sterować sprzętami wyposażonymi w port podczerwieni: telewizorem, automatycznym ekspresem do kawy, klimatyzatorem czy żarówkami na pilota.

Lista funkcji jest spora, jednak jak dla mnie to właśnie niecodzienny wzór zachowania czyni z Moon interesujący gadżet. Mało jest w końcu kamerek, które potrafią lewitować.

źródło: Indiegogo przez Homecrux

Komentarze

 • xnxn

  Karol, jaki sens jest tego wpisu?
  Czego ja się nie dowiedziałem:
  -po pierwsze czy “KAMERKA” została wyprodukowana, wprowadzona do sprzedaży? A może to dopiero koncepcja, jeżeli tak to nic nie wiemy o kosztach, czasie zbiórki, ewentualnej dacie sprzedaży itp.
  – Parametry…
  – lewitowanie, ładowanie, czas działania itp…

  P.S
  Jesteś facet, przestań kamerkować a napisz kamera!

 • Jan Kwiatkowski

  Bardzo fajny pomysł. Bardziej niż z Gwiezdymi Wojnami kojarzy się z dronami z “Oblivion”. Kupuję.

 • Fajny bajer ale poczekam a pojawi się druga wersja, która dodatkowo strzela laserami w komary.

 • Jacek

  Nie nagrywa w 360 stopniach tylko jest w stanie się obrócić o 360 stopni. Ma zamontowaną soczewkę szerokokątna 130 stopni.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona