Hangouts ma szanse zyskać popularność? Dzięki YakYak jest to całkiem możliwe - Tabletowo.pl

Hangouts ma szanse zyskać popularność? Dzięki YakYak jest to całkiem możliwe

Bez wątpienia w Polsce najpopularniejszym komunikatorem internetowym jest Messenger. Co ciekawe, na prawie każdym smartfonie z Androidem znajdziemy również inny program przeznaczony do rozmów – Google Hangouts. Niestety, choć produkt ten jest bardzo wygodny, to jednak cierpi na brak zainteresowania. Właśnie pojawiła się aplikacja, która może to zmienić. Mowa tu o YakYak.

YakYak to aplikacja typu open-source, służąca do obsługi Google Hangouts. W teorii jest to zwykły klient tejże usługi, jednak w rzeczywistości jest to coś znacznie ciekawszego. Przede wszystkim komunikator od Google na żadnym ze znanych systemów operacyjnych nie ma dedykowanej aplikacji desktopowej. Jedyne, co do tej pory mieliśmy, to rozszerzenie w Google Chrome, które jednak ma swoje wady, bowiem przeglądarka ciągle musi pracować w tle, aby na bieżąco synchronizować dane, co znacznie odbija się na wydajności baterii.

Tabletowo.pl Hangouts ma szanse zyskać popularność? Dzięki YakYak jest to całkiem możliwe Aplikacje Linux Ubuntu Windows

YakYak (fot. Tabletowo.pl)

YakYak to też nie jest typowy wrapper tego, co znajdziemy w wersji przeglądarkowej usługi. Niektóre elementy – między innymi interfejs – zostały stworzone od nowa. Dodano również kilka bardzo ważnych funkcji. Użytkownik może zmienić motyw – do wyboru są cztery: domyślny, niebieski, ciemny oraz material. Osobiście polecam Wam ten ostatni. Jest także możliwość zmiany wielkości czcionki i całego interfejsu. Oczywiście nie zabrakło powiadomień, pracy w tle oraz języka polskiego.

Na minus trzeba zaznaczyć brak rozmów głosowych. Niestety, aby je przeprowadzić, należy uruchomić komunikator w przeglądarce internetowej, co może być dosyć uciążliwe.

Hangouts nie cieszy się ogromną popularnością i przyznam szczerze, że trochę mnie to zasmuca, gdyż to naprawdę świetny komunikator. YakYak to narzędzie, które może nieco ten stan rzeczy poprawić. Aplikacja ta może stać się lekkim i bardzo wygodnym komunikatorem do zastosowania na komputerach, dzięki któremu skontaktujemy się z niemalże każdym, nawet jeśli on sam nie ma YakYak. Wystarczy bowiem, że dana osoba będzie miała aplikację Hangouts na swoim smartfonie.

Tabletowo.pl Hangouts ma szanse zyskać popularność? Dzięki YakYak jest to całkiem możliwe Aplikacje Linux Ubuntu Windows

YakYak (fot. Tabletowo.pl)

Aplikacja jest dostępna na komputery z systemami Windows, MacOS oraz Linux. Aby ją zainstalować należy – w przypadku dwóch pierwszych – wejść >na tę stronę<  i pobrać potrzebne pliki. Jeśli natomiast korzystasz z Linuxa, wystarczy, że w terminalu wpiszesz poniższą komendę:

sudo snap install yakyak

POLECAMY RÓWNIEŻ:

5 powodów, dla których warto zainteresować się Google+

Źródło: OMG!Ubuntu, własne

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona