Jeżyny są drogie w tym sezonie - BlackBerry Motion już w Polsce - Tabletowo.pl

Jeżyny są drogie w tym sezonie – BlackBerry Motion już w Polsce

Polskie sklepy z elektroniką rozpoczynają przedsprzedaż BlackBerry Motion – najnowszego smartfonu TCL, korzystającego z licencji na produkcję smartfonów z charakterystycznym logo jeżynki. Pytanie, czy blisko 2300 zł za ten smartfon to przypadkiem nie za dużo?

BlackBerry Motion pojawiał się raz po raz w różnych przeciekach, po czym zadebiutował ponad dwa tygodnie temu. Prawdę powiedziawszy nie spodziewałem się, że urządzenie trafi do Polski tak szybko po premierze w Chinach. Cóż, ważne, że jest. Jak wygląda jego cena?

„Nie jest tanio” to chyba trochę za mało powiedziane. Dystrybutor żąda sobie za urządzenie 2299 złotych. Można było spodziewać się takiej ceny, gdyż bezpośrednie przeliczenie jej z yuanów na złotówki w dniu premiery, dawało około 1700 zł. Jeśli ktoś zdecyduje się na zakup smartfonu, to trzeba wiedzieć, że jego wysyłka rozpocznie się 13 listopada.

Tabletowo.pl Jeżyny są drogie w tym sezonie - BlackBerry Motion już w Polsce BlackBerry Smartfony

Specyfikacja BlackBerry Motion nie odbiega specjalnie od przeciętnego smartfona ze średniej półki. Mamy więc 5,5- calowy ekran Full HD z powłoką Premium Anti-Scratch, procesor Snapdragon 625 (2.0 GHz) z grafiką Adreno 506, 4 GB RAM i baterią 4000 mAh. Zdjęcia wykonamy aparatem 12 Mpix o świetle f/2.0. Oprócz tego urządzenie jest wodoszczelne (ma certyfikat IP67) i ma dodatkowy wielofunkcyjny, konfigurowalny przycisk.

Tabletowo.pl Jeżyny są drogie w tym sezonie - BlackBerry Motion już w Polsce BlackBerry Smartfony

Wychodzi na to, że jedyną rzeczą, która bardziej wyróżnia BlackBerry Motion są funkcje ochrony danych i bezpieczeństwa. Oprócz standardowego czytnika linii papilarnych pod ekranem, oprogramowanie smartfona zawiera takie aplikacje jak Locker, Locker Mode czy Privacy Shade. Pierwsza to nic innego jak chroniony odciskiem palca, szyfrowany folder, a druga zabezpiecza przed przypadkowym udostępnieniem zdjęcia i filmy. Trzecia zaś, ogranicza widoczną przestrzeń ekranową do wąskiego paska z informacją, którą aktualnie przeglądamy. Pozostałe wiadomości pozostaną niewidoczne dla osób, które mogą zaglądać w ekran smartfonu gdzieś z boku.

Z jednej strony wycena BlackBerry Motion nie dziwi, z drugiej zaś… No nie wiem, ja nie byłbym skłonny zapłacić dodatkowych stówek tylko za konfigurowalny przycisk i chroniony odciskiem palca folder, a Wy?

źródło: x-kom dzięki gsmmaniak

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona