Podczas gdy wszyscy idą w bezramkowe smartfony, HTC zaprezentuje U11 Plus, który... zresztą sami zobaczcie - Tabletowo.pl

Podczas gdy wszyscy idą w bezramkowe smartfony, HTC zaprezentuje U11 Plus, który… zresztą sami zobaczcie

HTC U11 jest jednym z najlepszych smartfonów HTC ostatnich lat. Nie może się mierzyć popularnością z iPhone’ami czy Samsungami Galaxy S, ale jakość urządzenia to absolutna czołówka. Firma stara się nadążać za trendami, stąd na początku przyszłego miesiąca zobaczymy prawie bezramkowy model U11 Plus. Prawie, bo to będzie „bezramkowość” w stylu HTC.

Za sprawą @OnLeaks, które regularnie podrzuca grafiki z nadchodzącymi smartfonami, bazujące na ich schematach CAD, możemy przyjrzeć się HTC U11 Plus. Skoro mamy „Plus” w nazwie, trzeba spodziewać się urządzenia o sporych gabarytach – w końcu 6 cali ekranu musi gdzieś się zmieścić. Wymiary smartfona to 158.2 mm x 74.6 mm x 9.1 mm.

Spoglądając na front U11 Plus można dojść do jednego wniosku: to stare, dobre HTC, z wystarczającą ilością miejsca pod ekranem, by zmieścić tam jeszcze przyciski nawigacyjne i czytnik linii papilarnych. Ale nie – czytnik zostanie przeniesiony na plecki urządzenia, a nawigować będziemy przyciskami ekranowymi. Po cóż zatem zwalniać tyle przestrzeni pod wyświetlaczem? Tajwan raczy wiedzieć.

Jest kilka innych rzeczy, których nowy phablet HTC nie będzie miał – „jeszcze” albo „już”. Jak można się domyślić, złącze słuchawkowe to port, którego HTC nie montuje w swoich smartfonach „już” od jakiegoś czasu. Firma nie doszła natomiast „jeszcze” do punktu, w którym można by znów pokusić się o zastosowanie podwójnego aparatu, choć trudno o lepszą okazję do tego niż w smartfonie z ekranem 6 cali, gdzie miejsca z tyłu jest tyle, że ho-ho.

Grafika 3D ukazuje również, że Tajwańczycy najprawdopodobniej nie zrezygnują z wzornictwa „liquid surface”, czyli unikalnej techniki barwienia szkła, którą to chwalą się chyba od półtora roku.

Żeby rywalizować z Galaxy S8, LG V30 i innymi flagowcami z tego roku, sześciocalowy U11 Plus będzie musiał być wyposażony we wszystkie bajery swojej podstawowej wersji: głośniki Boom Sound, ściskalne ramki czy najwyższy procesor Qualcomma – Snapdragon 835, najlepiej z 4 GB lub 6 GB RAM i 64 GB/128 GB pamięci wewnętrznej do wyboru.

Nawet jeśli HTC U11 Plus okaże się smartfonem niemalże idealnym pod względem technicznym, to musi jeszcze powalczyć o serca potencjalnych użytkowników atrakcyjnym wyglądem. A połyskliwe plecki… to może być trochę za mało, żeby zapomnieć o tym, że konkurencja oferuje smartfony, w których ramki są symbolicznej grubości.

źródło: couponraja

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona