Ważne

Apple Pay w Polsce? Chcielibyśmy, żeby to nie była tylko plotka

Pogłoski o uruchomieniu Apple Pay w Polsce pojawiają się regularnie, zwłaszcza odkąd w naszym kraju wystartowało Android Pay. Tym razem podobne informacje docierają do nas od redakcji 9to5mac. Wśród miejsc, w których ma wkrótce ruszyć obsługa tej formy płatności wymieniana jest Szwecja, Finlandia, Dania oraz Polska.

Na szwedzkojęzycznych stronach 9to5mac pojawił się artykuł informujący, że Szwedzi już wkrótce będą mogli płacić za zakupy przez ApplePay. Ma to być podobno kwestia tygodnia. Pierwszym bankiem, który obsłuży nową metodę płatności będzie Nordea. 24 października ma zostać wydane w tej sprawie specjalne ogłoszenie.

Szwecja jest jednym z najbardziej zaawansowanych krajów pod względem płatności mobilnych. Badanie Statista wykazało, że ponad trzy czwarte populacji używało aplikacji mobilnych w zeszłym roku, a z gotówki korzysta w sklepach tylko 20% klientów.

Choć Szwecja się cieszy, najważniejsze dla nas we wspomnianym raporcie jest zdanie mówiące o tym, że Apple Pay zostanie uruchomione również w Polsce oraz że rozwiązanie to testuje obecnie PKO BP. Ze strony banku nie ma żadnego potwierdzenia tej informacji. Mało tego – zdaniem portalu gsmonline, “Apple nie prowadzi nawet rozmów w tej sprawie z polskimi bankami. Nie są też prowadzone żadne testy techniczne”.

Inne zdanie na ten temat ma Siri. Spójrzcie:

Na wynik sprawy trzeba po prostu poczekać, a jeśli okaże się, że mobilne płatności w takiej formie u nas “nie przejdą”, to… pozostaje znów czekać. I cieszyć się ze szczęścia Szwedów.

Przy okazji, PKO BP potwierdził, że nie planuje się wprowadzenia do banku obsługi Android Pay. To może być przydatne info dla tych, którzy liczyli na to, że PKO zrezygnuje w najbliższym czasie z płatności HCE i przerzuci się na inny sposób mobilnego rozliczania się z zakupów. Nic z tego.

źródło: 9to5mac, gsmonline
zdjęcie tytułowe: Mybloodtypeiscoffee na licencji CCA 4.0

Komentarze

 • Andrzej

  Może prawda jest po środku. Szwecja, Polska.. Co je łączy? IKEA
  Więc może chodzi o to że będzie można płacić w Ikea tylko w Polsce 😂

 • PKO BP połączyło się swego czasu z bankiem Nordea w Polsce, może stąd takie przypuszczenia.

 • Robert

  Wystarczy zmienić telefon na Android i bank na normalny i od razu można cieszyć się Android Pay.
  Ja mam Samsunga, starego Nota III i śmieszny bank T-mobile Bank ale wszystko śmiga jak powinno :-)
  Jabłuszko zgniło już dawno.

  • Marek

   Czy bezpiecznie jest uzywac Note III do bankowosci?

 • Samuraj

  Taki nie potrzebny ficzer. Można przecież nosić kartę i gotówkę przy sobie no bo co jeżeli pani Basi z warzywniaka terminal się zepsuje ?
  Dzięki Apple Pay stanie się po prostu killer ficzerem na skalę całej Polski. Użytkownicy iPhone`a (z NFC) będą mogli w końcu powiedzieć, że NIE, nie noszę gotówki bo tylko jaskiniowcy noszą.

  A tak poważnie.
  Prędzej mi kaktus na dupie wyrośnie niż w Polsce pojawi się Apple Pay w latach 2017-2018

  • K. Roll

   W razie gdyby tak się stało, zdjęcia kaktusa można wysyłać na naszego redakcyjnego maila ;)

 • Vences

  Dobra, tylko po co? Zwłaszcza w przypadku PKO BP, który to ma swój system płatności mobilnych i żadne Android/Apple/Google Pay nie są im potrzebne.

 • Krz

  Po co mi to jak jest blok?

  • Krz

   BLIK

 • Karol

  Wprowadzą Apple pay, a dla Androidowców nie będzie android pay tylko to HCE w IKO…

 • Behinder

  Ten screenshot to chyba fotoszop. U mnie nic takiego Siri nie odpowiada

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona