Apple Pay w Polsce? Chcielibyśmy, żeby to nie była tylko plotka - Tabletowo.pl

Apple Pay w Polsce? Chcielibyśmy, żeby to nie była tylko plotka

Pogłoski o uruchomieniu Apple Pay w Polsce pojawiają się regularnie, zwłaszcza odkąd w naszym kraju wystartowało Android Pay. Tym razem podobne informacje docierają do nas od redakcji 9to5mac. Wśród miejsc, w których ma wkrótce ruszyć obsługa tej formy płatności wymieniana jest Szwecja, Finlandia, Dania oraz Polska.

Na szwedzkojęzycznych stronach 9to5mac pojawił się artykuł informujący, że Szwedzi już wkrótce będą mogli płacić za zakupy przez ApplePay. Ma to być podobno kwestia tygodnia. Pierwszym bankiem, który obsłuży nową metodę płatności będzie Nordea. 24 października ma zostać wydane w tej sprawie specjalne ogłoszenie.

Szwecja jest jednym z najbardziej zaawansowanych krajów pod względem płatności mobilnych. Badanie Statista wykazało, że ponad trzy czwarte populacji używało aplikacji mobilnych w zeszłym roku, a z gotówki korzysta w sklepach tylko 20% klientów.

Choć Szwecja się cieszy, najważniejsze dla nas we wspomnianym raporcie jest zdanie mówiące o tym, że Apple Pay zostanie uruchomione również w Polsce oraz że rozwiązanie to testuje obecnie PKO BP. Ze strony banku nie ma żadnego potwierdzenia tej informacji. Mało tego – zdaniem portalu gsmonline, „Apple nie prowadzi nawet rozmów w tej sprawie z polskimi bankami. Nie są też prowadzone żadne testy techniczne”.

Inne zdanie na ten temat ma Siri. Spójrzcie:

Na wynik sprawy trzeba po prostu poczekać, a jeśli okaże się, że mobilne płatności w takiej formie u nas „nie przejdą”, to… pozostaje znów czekać. I cieszyć się ze szczęścia Szwedów.

Przy okazji, PKO BP potwierdził, że nie planuje się wprowadzenia do banku obsługi Android Pay. To może być przydatne info dla tych, którzy liczyli na to, że PKO zrezygnuje w najbliższym czasie z płatności HCE i przerzuci się na inny sposób mobilnego rozliczania się z zakupów. Nic z tego.

źródło: 9to5mac, gsmonline
zdjęcie tytułowe: Mybloodtypeiscoffee na licencji CCA 4.0

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona