Siri twierdzi, że hymnem Bułgarii jest… piosenka "Despacito"
Ważne

Siri twierdzi, że hymnem Bułgarii jest… piosenka „Despacito”

Lato za nami, zresztą czas też zrobił swoje, więc radia coraz rzadziej grają Despacito. Z mojej perspektywy na szczęście, ponieważ – zapewne jak sporą część z Was – strasznie wkurzała mnie ta piosenka. Raczej nikt nie spodziewał się, że znowu zacznie być o niej głośno – a już na pewno nikt by nie pomyślał, że stanie się to za sprawą gafy asystentki głosowej Apple, czyli Siri.

Despacito wryło się nam wszystkim tak mocno w głowy, że chyba już mało kto jest w stanie wypowiedzieć to w myślach normalnie, bez jednoczesnego nucenia melodii – tak, jak codziennie niskie ceny w Biedronce czy dłuższe życie każdej pralki to Calgon. Mimo wszystko, przy odrobinie samozaparcia człowiek jest w stanie zatrzeć wszelkie wspomnienia o tym utworze i wyrzucić go z pamięci – oczywiście do momentu, w którym przewrotny los znowu nam o nim nie przypomni.

Tak też stało się właśnie teraz. Co ciekawe, nie za sprawą radia czy telewizji, a… Siri. Jeden z użytkowników zapytał ją bowiem ostatnio, jaki jest hymn Bułgarii. Prawdopodobnie jednak nie spodziewał się, że asystentka odpowie mu, że jest nim… piosenka Despacito. Jest to z jednej strony śmieszne, a z drugiej zadziwiające, ponieważ Siri dobrze zrozumiała pytanie, co widać zresztą na poniższym gifie:

Nie wiadomo, co – jak mawia klasyk – tu się stanęło, ale nie wszyscy doświadczyli tego buga. Redakcja serwisu źródłowego próbowała odtworzyć ten błąd, ale jej – jak na złość – Siri akurat dobrze odpowiadała, że hymnem Bułgarii jest Мила Родино, co po polsku oznacza Kochana Ojczyzno. Ciekawi, jak on brzmi, mogą posłuchać go poniżej.

Polecamy również:

Jakie IQ ma twój asystent głosowy? Porównanie Google Assistant, Siri i Cortany

Despacito pobiło kolejny rekord i stało się najczęściej oglądanym filmem na YouTube

Despacito, czyli jak muy rápidamente zdobyć rekordową liczbę odtworzeń

Głosowi asystenci – despacito statistico

Źródło: cnet

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona