Ważne

W grudniu możemy zobaczyć nowego Microsoft Surface Pro z wbudowanym modemem LTE

W maju Microsoft zaprezentował następcę Surface Pro 4, który nazwano po prostu “Surface Pro”. Dokonując swego rodzaju resetu serii, można było spodziewać się jakiejś rewolucji, choć tej akurat zabrakło. Pewną nowość przyniesie końcówka tego roku, bowiem spodziewamy się wtedy rozszerzenia oferty Surface Pro o wersje z wbudowanym modemem LTE.

Wbudowane LTE dostaną wersje z procesorem Intel Core i5. Zawęża to nieco wsparcie dla komórkwej łączności bezprzewodowej – będzie dostępne tylko w edycji z 4 GB lub 8 GB RAM, 128 GB lub 256 GB pamięci wewnętrznej i grafiką Intel HD Graphics 620. Najmocniejszy przedstawiciel nowych Surface Pro ma procesor Intel Core i7, 16 GB RAM i 1 TB pamięci masowej.

Do tej pory to była rzadkość – wbudowane LTE miały tylko te urządzenia Microsoftu, które działały na procesorach o architekturze ARM, z Windowsem RT. Reszta musiała posiłkować się podłączanymi do portów USB modemami zewnętrznymi.

Zwróćcie uwagę na sześć anten LTE pod górną krawędzią urządzenia

Co ciekawe, przez kilka miesięcy od premiery Surface Pro, nikt nawet nie pisnął słóweczkiem o tym, że w produkcji jest wersja z LTE. Jedyną wskazówką, że odświeżona wersja hybrydy trafi na rynek, była dość lakoniczna wypowiedź przedstawiciela Microsoftu na targach Microsoft Ignite 2017 w Orlando. Wskazał on grudzień jako spodziewany termin premiery nowego urządzenia. Trzeba jednak pamiętać, że Microsoft oficjalnie niczego nie potwierdził, więc to nadal raczej domysły niż pewny komunikat.

Całkiem możliwe, że na temat Surface Pro LTE dowiemy się czegoś w przyszłym miesiącu, podczas imprezy Future Decoded w Londynie, na której będzie obecny szef działu Surface – Panos Panay.

źródło: Neowin przez phoneArena

Komentarze

 • Andrzej

  Ja może jestem dziwny ale dla mnie tablet bez obsługi LTE i zegarek bez karty sim to jak samochód bez jednego koła. Na upartego da się jechać

  • Gamer

   Oczywiście, ze jesteś dziwny, nie ma nic normalnego w tym podejściu. Miapem kilka tabletow i zdzieram 6go smsrtwatcha. O ile LTE w tablecie może sie przydac ( jesli nie trzeba za to doplacac) to w zegarku nie widze absolutnie potrzeby i wiekszego sensu.

  • bingo

   Uważam tak samo. Tablet bez LTE to zaprzeczenie mobilności. Nie wyobrażam sobie chodzenia w terenie i łapania jakichś darmowych i ryzykownych sieci wifi czy ciągłe parowanie z telefonem i drenowanie tego ostatniego z baterii. A prawdziwy reset tej serii to będzie gdy ograniczą ilość kleju w środku …

 • a USB type C zamiast SurfaceDock dalej brak

 • BaRiBaL

  W grudniu stuknie dwa lata mojemu Surface 4 Pro. Przez ten czas tylko raz nie miałem pod ręką jakiejkolwiek sieci wifi i musiałem w minutę ustawić hotspot w komórce by coś tam przesłać.
  Dwa domowe androidowe tablety mają wejścia na kartę sim ale nigdy żadnej karty nie miały.
  LTE w tablecie/hybrydzie to dla mnie nie jest must have aczkolwiek oczywiście lepiej mieć niż nie mieć. Od przybytku…itd. :)

  • Ulaf

   Ja nigdy nie korzystam z obcych sieci wifi – za duże ryzyko. Zawsze wolę wbudowaną łączność komórkową, szczególnie, że teraz ta już teraz niewiele kosztuje.

   • BaRiBaL

    Całkowicie się zgadzam ale wolę wygodniejsze i bardziej funkcjonalne dla mnie rozwiązanie, czyli mobilny routerek LTE w razie gdy nie jestem w zasięgu bezpiecznej/zaufanej sieci wifi.

   • Norbert Czajkowski

    pobierasz vpn serwer i masz bezpieczeństwo przy obcym wifi za free ;]

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona